official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VOEGELI Fabio
1994
SUI
1:26.24
39.05
2
POTH Robert
1997
GBR
+0.61
44.14
3
HEINZMANN Simon
1995
SUI
+1.00
47.40
4
VINTER Zak
1998
GBR
+3.06
64.60
5
TOLA Erjon
1986
ALB
+3.27
66.35
6
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
+3.69
69.86
7
KARPUSHYN Mykhailo
1998
UKR
+3.70
69.94
8
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+3.90
71.61
9
FERROD Jean Claude
1998
ITA
+3.99
72.36
10
COMETTA Patrick
1996
SUI
+4.30
74.95
11
BRAUD Noe
1998
FRA
+4.41
75.87
12
GAY Emanuele
1997
ITA
+4.88
79.79
13
BUCHAN Fraser
1997
GBR
+5.25
82.88
14
LISMORE Jake
1997
GBR
+5.57
85.55
15
ANDREWS Sam
1996
NZL
+6.14
90.31
16
PELLISSIER Andre
1997
ITA
+6.29
91.56
17
RUBIN Max
1998
FRA
+6.37
92.23
18
DAVIS George
1995
GBR
+6.47
93.07
19
MEALEY Jake
1998
CAN
+6.59
94.07
20
COATES Theodore
1999
AUS
+6.92
96.82
21
LAHAYE Eric
1999
BEL
+7.80
104.17
22
GRIMALDI Alberto
1999
ITA
+8.60
110.85
23
FARREN Rory
1998
GBR
+8.61
110.93
24
MEZZATESTA Leonardo
1999
ITA
+9.13
115.27
25
MERMET HUSSON Jules
1999
FRA
+9.15
115.44
26
BOLDRINI Roger
1999
ITA
+9.17
115.61
27
CHAMBOST Fabien
1999
FRA
+9.27
116.44
28
FRACHEBOUD Bastien
1999
SUI
+9.39
117.45
29
FARR Oliver
1995
GBR
+9.92
121.87
30
GARVIE Scott
1996
GBR
+10.54
127.05
31
RAY Matthew
1999
GBR
+11.38
134.06
32
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+11.70
136.73
33
DEVILLET Tim
1999
BEL
+11.75
137.15
34
DAKIN Daniel
1999
GBR
+12.03
139.49
35
JARMAN Bryn
1999
AUS
+12.22
141.07
36
FREYENMUTH Nils
1998
SUI
+12.46
143.08
37
GODDET Teo
1999
FRA
+13.08
148.25
38
WHITE Alex
1997
GBR
+13.39
150.84
39
SHARMA Vineet
1996
IND
+19.36
200.68
40
BELLMAN Piers
1999
GBR
+20.23
207.95
41
ATTARD Oliver
1999
GBR
+21.05
214.79
42
THOMPSON Jordan
1999
AUS
+21.57
219.13
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MORGAN Jonathan
1999
GBR
O NEILL Jack
1999
GBR
THAKUR Himanshu
1994
IND
SCHIBLER Ron Samuel
1999
SUI
PEILLEX Eddy
1998
FRA
VERTEMATI Davide
1998
ITA
RICHARDS Samuel
1998
NZL
PIERCE Zac
1997
GBR
FELLOWS Jordan
1997
GBR
MEZZATESTA Matteo
1996
ITA
TUKHTAEV Kamiljon
1997
UZB
RASO Antonin
1997
FRA
TINLAND Leonardo
1997
BEL
KICK Euan
1997
GBR
Disqualified 1st run