official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STOFFEL Elena
1996
SUI
1:48.88
9.00
2
MEILLARD Melanie
1998
SUI
+0.46
12.04
3
RAST Camille
1999
SUI
+0.47
12.11
4
HECTOR Sara
1992
SWE
+1.64
19.84
5
SCHWITTER Tanja
1993
SUI
+3.52
32.28
6
BASLER Michelle
1995
SUI
+3.60
32.81
7
DUPASQUIER Amelie
1999
SUI
+3.89
34.72
8
PIGNAT Amelie
1998
SUI
+4.35
37.77
9
VOGEL Nadja
1990
SUI
+4.53
38.96
10
SMALDORE Petra
1997
ITA
+5.04
42.33
11
LINGG Charlotte
1999
SUI
+5.29
43.98
12
JENAL Stephanie
1998
SUI
+5.64
46.30
13
PIEREN Stefanie
1998
SUI
+5.76
47.09
14
LORINI Giulia
1995
ITA
+6.68
53.17
15
TSCHANZ Jessica
2000
SUI
+7.24
56.88
16
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+8.06
62.30
17
GANDER Luana
1997
SUI
+9.35
70.83
18
BANZ Corina
1999
SUI
+9.49
71.76
19
BOISSET Perrine
2000
SUI
+11.23
83.26
20
MOOSER Norina
2000
SUI
+13.50
98.27
21
SCHINDELHOLZ Pauline
2000
SUI
+14.86
107.27
22
BISSIG Chiara
2000
SUI
+14.97
107.99
23
SCHWENTER Belinda
2000
SUI
+14.99
108.13
24
HITTER Elise
2000
SUI
+15.18
109.38
25
ODERMATT Alina
2000
SUI
+15.67
112.62
26
SCHWEIZER Nora
1999
SUI
+17.35
123.73
27
FURRER Sina
1998
SUI
+19.32
136.76
28
GRUBER Enya
2000
SUI
+19.74
139.54
29
GARBANI Viola
2000
SUI
+19.99
141.19
30
SCHENAL Dania
2000
SUI
+20.22
142.71
31
LIMACHER Rahel
1999
SUI
+23.41
163.81
32
DE ANTONI Tamara
2000
SUI
+24.30
169.69
33
ARCAYA BAZO Mariana-Isabel
1999
VEN
+42.26
288.46
Did not finish 2nd run
KREIS Leonie Marina
1999
SUI
WALZ Alexandra
1999
SUI
SUTER Juliana
1998
SUI
SCHULER Fiona
1997
SUI
DOERIG Anna Sofie
2000
SUI
ETIENNE Eva
2000
SUI
CARUSO Noemi-Maria
1999
SUI
MICHEL Melanie
2000
SUI
COUSIN Sixtine
1999
SUI
GRAND Medea
1996
SUI
WILD Simone
1993
SUI
DECROIX Marjolein
1992
BEL
FIORANO Jasmine
1995
ITA
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
AZZOLA Michela
1991
ITA
SCHNEEBERGER Bettina
1994
SUI
PERRUCHON Martina
1996
ITA
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
GILLI Elena
1993
SUI
Did not finish 1st run
MOSER Rebecca
1997
SUI
ALBRECHT Lina
2000
SUI
MORELLI Marina
1999
SUI
MOSER Sarah
1993
SUI
DIETRICH Celine
1999
SUI
CHRISTEN Maria
1997
SUI
DERENDINGER Felicia
1999
SUI
CARREL Martina
2000
ITA
SCHMITT Janine
2000
SUI
MAILLARD Zara
1999
SUI
ETZENSPERGER Lindy
1998
SUI
LORETAN Anne-Sophie
1999
SUI
GROGNUZ Lisa
1999
SUI
MIQUEL Mirentxu
1998
ESP
GAMBERT Aurelie
1994
FRA
ALBERTIN Jessica
1996
SUI
VON GUNTEN Laura
1996
SUI
DE KALBERMATTEN Sandra
1997
SUI
SCHNEIDER Anja
1994
SUI
ZUERCHER Lara
1995
SUI
MACHERET Valentine
1998
SUI
BISSIG Carole
1996
SUI
TILLEY Alexandra
1993
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run