official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
2:02.20
39.47
2
MEINERS Maarten
1992
NED
+0.88
47.75
3
FALAT Matej
1993
SVK
+1.01
48.97
4
KOGLER Tobias
1996
AUT
+1.27
51.42
5
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.55
54.06
6
TENTORI Michelangelo
1991
ITA
+1.71
55.56
7
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+1.77
56.13
8
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+1.80
56.41
9
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
+1.92
57.54
10
PAULUS Daniel
1994
CZE
+2.84
66.20
11
DOBLER Yannik
1997
SUI
+3.06
68.27
11
ZIKA Adam
1989
CZE
+3.06
68.27
13
ZELGER Gian
1996
SUI
+3.25
70.06
13
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+3.25
70.06
15
KRALJ Zan
1997
SLO
+3.66
73.91
16
KLUSAK Jakub
1992
POL
+3.79
75.14
17
BEGUELIN Axel
1997
SUI
+3.81
75.33
18
CASARTELLI Athos
1997
ITA
+4.86
85.21
19
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+5.05
86.99
20
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
+5.40
90.29
21
BERETTA Filippo
1996
ITA
+5.59
92.08
22
BEAURIVAGE Justin
1997
CAN
+6.56
101.20
23
VUKOVIC Andrija
1994
SRB
+6.98
105.16
24
KRAL Petr
1996
CZE
+7.14
106.66
25
LEE Dong-geun
1994
KOR
+8.38
118.33
26
CHOI Chang-hyun
1994
KOR
+8.89
123.13
27
LEE Jang-woo
1995
KOR
+10.66
139.79
28
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+10.99
142.89
29
HYSKA Martin
1994
SVK
+11.28
145.62
30
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
+13.14
163.13
31
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
+14.65
177.34
32
KOVBASNYUK Taras
1997
UKR
+26.24
286.41
Did not finish 2nd run
VIRRO Sten-Mark
1997
EST
SYSSOYEV Alexey
1996
KAZ
KOSTROV Alexandr
1994
KAZ
DANOV Sergey
1997
KAZ
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
OHLSSON Erik
1995
SWE
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
OPPLIGER Lucas
1996
CHI
SCHUESSLER BEDARD William
1993
CAN
LAJOIE Vincent
1993
CAN
GRUBER Christof
1995
AUT
FIGUEROA Andres
1996
CHI
KOTZMANN Adam
1993
CZE
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
BERETTA Carlo
1992
ITA
KLUSAK Michal
1990
POL
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AMIRI Jawed
1992
AFG
BORSBOOM Olaf
1995
NED
HAM Ihor
1995
UKR
MAINS Gabriel
1994
CAN
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
KIM Dong-woo
1995
KOR
TUKHTAEV Kamiljon
1997
UZB
NAKAMURA Shun
1995
JPN
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
SZEPESI Bertold
1990
HUN
STEPAN Martin
1995
CZE
ZINA Jeffrey
1998
LBN
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
STRICKER Martin
1991
SUI
USHAKOV Andrey
1995
RUS
DELSANTE Rocco
1991
ITA
BABICKI Pawel
1994
POL
JO Kwang-ho
1995
KOR
KATRENIC Henrich
1998
SVK
HEHLI Gian-Andrea
1997
SUI
KHUBER Martin
1992
KAZ
STEVOVIC Marko
1996
SRB
Disqualified 1st run