official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
1:28.76
29.93
2
GRUBER Christof
1995
AUT
+0.05
30.34
3
GOBEC Luka
1997
CRO
+0.17
31.31
4
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+0.35
32.77
5
CAS Jure
1994
SLO
+0.44
33.50
6
APPIERTO Andrea
1992
ITA
+0.45
33.58
7
STANISIC Strahinja
1995
SRB
+1.06
38.53
8
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+1.19
39.58
9
DEMATTIO Sion
1998
GER
+1.32
40.64
10
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+1.38
41.12
11
KLUSAK Jakub
1992
POL
+1.39
41.21
12
GRATZ Fabian
1997
GER
+1.43
41.53
13
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+1.50
42.10
14
REISSNER David
1994
AUT
+1.57
42.67
15
KRALJ Zan
1997
SLO
+1.58
42.75
16
DORN Carlo
1998
GER
+1.72
43.88
17
SZOLLOS Barnabas
1998
HUN
+1.94
45.67
18
SPILAR Zan
1997
SLO
+2.02
46.32
19
JOHN Luca
1995
ESP
+2.28
48.42
20
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+2.32
48.75
21
SENCAR Dusan
1996
SLO
+2.33
48.83
22
POMBERGER Alexander
1995
AUT
+2.34
48.91
23
FABJAN Kristof
1997
SLO
+2.35
48.99
24
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+2.46
49.88
24
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+2.46
49.88
26
BENC Patrik
1997
CZE
+2.55
50.61
27
BIALOBRZYCKI Sebastian
1994
POL
+2.71
51.91
28
PRSALA Vojta
1991
CZE
+3.00
54.27
29
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
+3.45
57.92
30
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+3.68
59.78
31
THAURER Stefan
1999
AUT
+3.77
60.51
32
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+3.80
60.75
33
STEVOVIC Marko
1996
SRB
+3.88
61.40
34
FETSCHER Moritz
1999
GER
+3.89
61.48
35
BELTRAME Andrea
1997
ITA
+4.02
62.54
36
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
+4.04
62.70
37
RECHBERGER Paul
1997
AUT
+4.48
66.27
38
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+4.91
69.76
39
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
+4.92
69.84
40
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+4.95
70.08
41
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+4.99
70.41
42
MARINZ Daniel
1998
AUT
+5.18
71.95
43
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+5.22
72.27
44
HACKER Felix
1999
AUT
+5.23
72.35
45
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+5.34
73.25
46
THAMER Andreas
1997
AUT
+5.36
73.41
47
PETELIN Helmuth
1999
AUT
+5.43
73.98
48
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+5.49
74.46
49
PICHLER Nico
1998
AUT
+5.56
75.03
50
DADEJIK Marek
1997
CZE
+5.69
76.09
51
LUPOTTO Edoardo
1999
ITA
+6.06
79.09
52
GRUBER David
1992
AUT
+6.34
81.36
53
GAHR Lukas
1999
AUT
+6.45
82.25
54
GOLOB Janez
1995
SLO
+6.48
82.49
55
ILLMAIER Marcel
1998
AUT
+6.58
83.31
56
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+6.62
83.63
57
KUBALA Robert
1992
POL
+6.87
85.66
58
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+7.02
86.87
59
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+7.06
87.20
60
DE ZAN Diego
1999
ITA
+7.18
88.17
61
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
+7.47
90.52
62
GRASSER Julian
1999
AUT
+7.62
91.74
63
VOLGGER Thomas
1999
AUT
+8.17
96.20
64
MIYATA Sena
1999
JPN
+8.35
97.66
65
SKERK Larsen
1999
ITA
+8.41
98.15
65
NIKIC Leon
1999
CRO
+8.41
98.15
67
HUETTEL Manuel
1994
AUT
+8.46
98.56
68
SAUPER Balthasar
1999
AUT
+8.48
98.72
69
LETTNER Heinrich
1998
AUT
+8.58
99.53
70
STRAUB Jakub
1997
CZE
+8.95
102.53
71
RESCH Alexander
1997
AUT
+9.01
103.02
72
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
+9.16
104.23
73
PERDACHER Thomas
1998
AUT
+9.32
105.53
74
MULLER Marek
1998
CZE
+9.38
106.02
75
MIKA-CORTOLEZIS Valentin
1998
AUT
+9.98
110.89
76
AUERNIG Simon
1998
AUT
+10.03
111.29
77
ROHRMOSER Manuel
1999
AUT
+10.12
112.02
78
NARDO Alessio
1998
ITA
+10.23
112.91
79
VINK Daan
1999
NED
+11.13
120.21
80
TSCHERNUTH Tobias
1998
AUT
+11.27
121.35
81
EMBREGTS Ferry
1998
NED
+11.34
121.92
82
CERATO Enrico
1998
ITA
+12.17
128.65
83
STOLZ Benedikt
1999
AUT
+12.79
133.68
84
BROZMAN Branislav
1996
SVK
+14.31
146.01
85
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
+14.38
146.58
86
REITER Jonas
1999
AUT
+14.73
149.42
87
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
+15.00
151.61
88
SCHWARZENBACHER Maximilian
1999
AUT
+15.06
152.09
89
HARTIG Jiri
1998
CZE
+16.78
166.05
90
BRANTUSA Miha
1999
SLO
+18.33
178.62
91
AHR Vincent
1999
GER
+18.34
178.70
92
KREUZER Samuel
1999
GER
+18.97
183.81
93
MOHAI Zsombor Szabolcs
1999
HUN
+20.88
199.30
94
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+23.44
220.07
Did not finish 2nd run
MANTSIOS Vasileios
1998
GRE
MOEHRING Roy
1999
NED
HEIN Julian
1999
AUT
LECHNER Fabian
1999
AUT
ZUURBIER Raphael
1999
NED
ALBORGHETTI Nathan
1999
BRA
KERN Julian
1999
AUT
MORRISON Robbie
1999
AUS
HUBERT Thomas
1999
AUT
GOBEC Matjaz
1999
SLO
EBERL Florian
1999
AUT
SCHMIDT Tobias
1999
GER
HACKL Noah
1999
AUT
STAUDINGER Julian
1996
AUT
POLAK Luka
1997
SLO
NASHOKU Marjan
1995
MKD
NAGY Bence
1998
HUN
MADRO Oskar
1998
SVK
BENEDEK Patrik
1997
HUN
RUPNIK Matevz
1997
SLO
DORSCH Ferdinand
1997
GER
SLJIVIC Marko
1996
BIH
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KOZARIS Filippos
1999
GRE
ZINK Louis
1999
GER
HENNLICH Benjamin
1999
AUT
RIEGER Paul
1999
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
KAMENICA Matin
1999
BIH
RIESER Stefan
1999
AUT
MARGREITER Dennis
1999
GER
GMEINBAUER Lukas
1999
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
SURZA Marco
1997
ITA
FARR Oliver
1995
GBR
WIELAND Paul
1999
AUT
MEITINGER Markus
1998
GER
SCHMID Melvin
1997
AUT
DE SILVESTRI Cosma
1998
ITA
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
FLASCHBERGER Marco
1999
AUT
HLAVACEK Jan
1998
CZE
SCHELLMANN Moritz
1997
AUT
PELTOLA Olli
1998
FIN
PAUL Julian
1997
AUT
LEITNER Simon
1997
AUT
PAVLICEK Lukas
1992
CZE
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
VARJASSI Tomas
1998
SVK
GORA Maciej
1994
POL
LOKMIC Emir
1997
BIH
CUFAR Anze
1998
SLO
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
SIRAN Vladimir
1991
SVK
Disqualified 1st run
Did not start 1st run