official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KIM Hyeon-tae
1990
KOR
1:50.29
13.09
2
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
+0.24
14.66
3
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
+0.31
15.11
4
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+0.52
16.48
5
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+0.59
16.94
6
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+0.79
18.25
7
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.01
19.68
7
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+1.01
19.68
9
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
+1.64
23.80
10
SHIN Masanori
1993
JPN
+1.65
23.86
11
PARK Je-yun
1994
KOR
+1.79
24.78
12
SEINO Koyu
1993
JPN
+1.88
25.36
13
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+2.04
26.41
14
KIM Hyeon-soo
1995
KOR
+2.08
26.67
15
ZHILIN Alexey
1992
RUS
+2.36
28.50
16
HONG Dong-kwan
1995
KOR
+2.42
28.89
17
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+2.94
32.28
18
STUKOV Maksim
1994
RUS
+2.96
32.41
19
GOTO Yushi
1997
JPN
+3.08
33.20
20
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+3.17
33.78
21
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+3.18
33.85
22
SHIMIZU Dai
1990
JPN
+3.25
34.31
23
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
+3.92
38.68
24
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+4.12
39.99
25
MIYAZAKI Madoka
1995
JPN
+4.23
40.70
26
KOJIMA Kanta
1996
JPN
+5.43
48.54
27
KAMEBUCHI Teppei
1998
JPN
+5.45
48.67
28
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+5.93
51.80
29
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+6.59
56.11
30
SEKIGUCHI Kai
1996
JPN
+6.71
56.89
31
NARITA Iori
1994
JPN
+6.93
58.33
32
ISHIWATA Ken
1997
JPN
+6.94
58.40
33
OMORI Mon
1997
JPN
+8.09
65.90
34
KUBOTA Taku
1998
JPN
+8.39
67.86
35
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
+10.36
80.72
36
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
+10.70
82.94
37
MIYAZAKI Sho
1995
JPN
+11.03
85.10
38
AIHARA Tarou
1999
JPN
+11.09
85.49
39
SHIMIZU Ryota
1997
JPN
+12.73
96.19
40
MORI Taisei
1997
JPN
+13.34
100.18
41
KITABAYASHI Riki
1999
JPN
+13.80
103.18
42
YAMAMAE Shogo
1997
JPN
+14.93
110.56
43
MISHIMA Taiga
1998
JPN
+15.71
115.65
44
SATO Shu
1999
JPN
+15.87
116.69
45
WANG Yu
1994
CHN
+15.90
116.89
46
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
+16.02
117.67
47
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+16.67
121.92
48
CHOI Jong-Hak
1998
KOR
+17.21
125.44
49
HAGIUDA Sumitaka
1999
JPN
+17.24
125.64
50
HASHIMOTO Izumi
1997
JPN
+17.46
127.07
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TAKAYAMA Tsubura
1999
JPN
TANAKA Shun
1999
JPN
KOBAYASHI Hiroto
1999
JPN
FUJITA Daiki
1999
JPN
AN Hyo-Jun
1999
KOR
WI Kyung-In
1999
KOR
ZHANG Yangming
1994
CHN
BYEON Jin-hwan
1996
KOR
OK Youn-Sang
1998
KOR
OGASAWARA koki
1995
JPN
BYUN Jung-hyun
1996
KOR
YANG Dong-Hyuk
1998
KOR
FUJIYOSHI Ren
1998
JPN
OGAWA Tatsuya
1998
JPN
BAE Jun-Woo
1998
KOR
LEE Jeong-jae
1994
KOR
ITO Hodaka
1996
JPN
PAK Artem
1995
RUS
HOMBE Yuki
1992
JPN
MASAKI Itsuki
1996
JPN
IKEDA Keisuke
1995
JPN
OBA Kazuki
1995
JPN
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
SEKIGUCHI Katsuhisa
1991
JPN
FUJIHARA Sota
1994
JPN
OHMURA Kazuya
1989
JPN
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run