official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
1:33.32
8.00
2
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+0.40
11.09
3
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+0.99
15.64
4
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+1.29
17.95
5
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.73
21.35
6
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+1.81
21.96
7
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.93
22.89
8
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+4.22
40.56
9
STUKOV Maksim
1994
RUS
+4.33
41.41
10
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+4.88
45.65
11
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+4.91
45.88
12
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
+5.44
49.97
13
GEDRA Zaks
1998
LAT
+5.45
50.05
14
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+5.60
51.21
15
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+5.82
52.90
16
USHAKOV Andrey
1995
RUS
+5.87
53.29
17
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
+6.38
57.22
18
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+6.75
60.08
19
SHESTAKOV Kirill
1997
RUS
+7.34
64.63
20
OVCHINNIKOV Nikolay
1997
RUS
+7.57
66.41
21
BOLSHAKOV Andrey
1998
RUS
+9.05
77.82
22
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+9.23
79.21
22
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
+9.23
79.21
24
SHERBAKOV Mikhail
1997
RUS
+9.64
82.38
25
VOROBEV Denis
1997
RUS
+10.67
90.32
26
BOISOV Alexandr
1995
RUS
+10.96
92.56
27
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
+12.11
101.43
28
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
+12.60
105.21
29
SHCHEKOTOV Danil
1998
RUS
+13.24
110.15
30
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+14.39
119.02
31
NAZARENKOV Sergey
1998
RUS
+14.63
120.88
32
KLEMENTEV Tikhon
1999
RUS
+14.65
121.03
33
NAUMOV Sergei
1999
RUS
+23.03
185.69
34
KLIUSHENKOV Nikita
1995
RUS
+23.29
187.69
35
RYABOKON Aleksandr
1999
RUS
+25.02
201.04
36
BOGACHENKO Nikita
1997
RUS
+27.30
218.63
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PUSHKAREV Daniil
1997
RUS
TITARENKO Daniil
1999
RUS
VLASOV Oleg
1999
RUS
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
LIAPUSTIN Oleg
1999
RUS
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
MAYOROV Alexey
1996
RUS
TUKHTAEV Kamiljon
1997
UZB
GURYANOV Nikita
1999
RUS
NOVIKOV Ivan
1997
RUS
BELOV Dmitry
1997
RUS
NIKITIN Pavel
1993
RUS
KOSTROV Alexandr
1994
KAZ
KHAVRONOV Mikhail
1997
RUS
BARBIN Stanislav
1995
RUS
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
SHALAEV Andrey
1996
RUS
KONKOV Aleksey
1998
RUS
CHISTYAKOV Stanislav
1995
RUS
PAK Artem
1995
RUS
AHO Saku
1997
FIN
KOLGOTIN Pavel
1994
RUS
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
ULYANOV Dmitrij
1983
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run