official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MANFRINI Marco
1992
ITA
1:53.53
18.84
2
GIULIANO Steven
1994
ITA
+0.08
19.53
3
MEISEN Adrian
1997
GER
+0.14
20.05
4
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+0.30
21.43
4
CHIESA Andrea
1994
ITA
+0.30
21.43
6
ZERAK Misel
1992
SLO
+0.34
21.77
7
CHRAPEK Adam
1993
POL
+0.46
22.81
8
PRAST Alexander
1996
ITA
+0.56
23.67
8
PORWOL Philipp
1995
GER
+0.56
23.67
10
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+0.66
24.54
11
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+0.70
24.88
12
HEGELE Georg
1996
GER
+0.79
25.66
13
GRUBER Christian
1993
GER
+0.80
25.75
14
LAENGST Heiner
1994
GER
+0.82
25.92
15
DICK Lukas
1996
GER
+0.84
26.09
16
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+0.88
26.44
17
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+0.90
26.61
18
KOLEGA Elias
1996
CRO
+0.95
27.04
19
MOLING Samuel
1998
ITA
+1.03
27.73
20
PAULUS Daniel
1994
CZE
+1.38
30.75
21
WALCH Linus
1994
AUT
+1.41
31.01
22
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+1.44
31.27
23
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+1.62
32.82
23
ATZ Christoph
1995
ITA
+1.62
32.82
25
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+1.65
33.08
26
VUKELIC William
1998
CRO
+1.66
33.17
27
GRAMMEL Anton
1998
GER
+1.71
33.60
28
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+1.93
35.50
29
JOCHER Simon
1996
GER
+1.94
35.59
30
RENNER Patrick
1995
ITA
+2.22
38.00
31
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+2.24
38.18
32
BRANDNER Christof
1994
GER
+2.32
38.87
33
BREU Raffael
1994
GER
+2.53
40.68
34
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+2.80
43.01
35
GAUER Nico
1996
LIE
+2.93
44.13
36
ZELLER Yannik
1996
GER
+3.24
46.81
37
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+3.39
48.10
38
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+3.61
50.00
39
KREILINGER Markus
1996
GER
+3.76
51.30
40
CUFAR Anze
1998
SLO
+3.94
52.85
40
FROST Roman
1999
GER
+3.94
52.85
42
GRATZ Fabian
1997
GER
+4.20
55.09
43
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.25
55.53
44
FIGUEROA Andres
1996
CHI
+4.32
56.13
45
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+4.66
59.07
46
HAAS VAN DER Spike
1997
NED
+4.69
59.32
47
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
+4.70
59.41
48
THAURER Stefan
1999
AUT
+4.78
60.10
49
VETTER Alexander
1993
GER
+5.04
62.35
50
DORN Carlo
1998
GER
+5.33
64.85
51
KUHNLE Yannick
1998
GER
+5.61
67.27
52
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
+5.74
68.39
53
KUCERA Leon
1997
GER
+5.85
69.34
54
BREITFUSS Simon
1992
BOL
+5.98
70.46
55
BRENCE Christoph
1999
GER
+6.21
72.45
56
SIEGMUND Tim
1998
GER
+6.48
74.78
57
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
+6.60
75.81
58
OUVIN Jan
1999
CZE
+6.70
76.67
59
BOLZ Jonas
1999
GER
+6.83
77.80
60
DATZER Yannick
1999
GER
+7.25
81.42
61
JARVIKARE Henrik
1999
FIN
+7.51
83.67
62
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+7.89
86.95
63
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+7.91
87.12
64
REVUCKY Samuel
1999
SVK
+8.03
88.16
65
EBERL Florian
1999
AUT
+8.04
88.24
66
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+8.18
89.45
67
MIETZ Tim-ole
1999
GER
+8.19
89.54
68
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+8.22
89.80
69
ENGELS Simon
1998
GER
+8.26
90.14
69
ALPHAND Nils
1996
FRA
+8.26
90.14
71
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+8.60
93.08
72
MYTSAK Dmytro
1995
UKR
+8.81
94.89
73
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
+8.91
95.75
74
VINTER Zak
1998
GBR
+9.24
98.60
75
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+9.35
99.55
76
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+9.44
100.33
77
KOHLER Matthias
1999
AUT
+9.49
100.76
78
HEGELE Matthias
1999
GER
+9.62
101.88
79
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
+9.70
102.57
80
BERGMANN Johannes
1998
GER
+9.90
104.30
81
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
+10.34
108.10
82
HUBMANN Tobias
1999
GER
+10.78
111.89
83
MITAN Juliusz
1999
POL
+11.01
113.88
84
DICK Philipp
1998
GER
+12.05
122.86
85
ILIES Vlad Maximilian
1999
ROU
+13.25
133.22
86
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
+13.35
134.08
87
MOZOLAK Milan
1999
SVK
+14.43
143.40
88
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
+15.94
156.44
89
WAITT Stuart
1999
GBR
+18.97
182.59
90
WHITE Alex
1997
GBR
+21.40
203.57
91
BOCANICIU Mihnea Ovidiu
1998
ROU
+23.48
221.52
92
HALASZ Dennis
1999
SVK
+25.05
235.07
93
CERNEVSKIS Kristers
1999
LAT
+26.38
246.55
94
VERVOORT Max
1996
NED
+31.45
290.32
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
MITAN Szymon
1994
POL
MAZGUT Denis
1999
SVK
HOFBAUER Luca
1999
GER
LEBER Bjoern
1997
GER
MERKT Hannes
1997
GER
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
NANTSCHEV Simon
1998
GER
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
BEHA Moritz
1998
GER
STECHL Christoph
1998
GER
MARXER Silvan
1998
LIE
KLEMS Vaclav
1995
CZE
KLINSKY Tomas
1998
CZE
FETSCHER Moritz
1999
GER
SCHMID Manuel
1993
GER
BENC Patrik
1997
CZE
LINGG Michael
1997
AUT
RODES Istok
1996
CRO
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
KIENREICH Julian
1996
AUT
SLJIVIC Marko
1996
BIH
PARISI Davide
1996
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run