official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SALARICH Joaquim
1994
ESP
1:37.93
14.79
2
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.18
16.11
3
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+0.41
17.80
4
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+0.80
20.67
5
DAHL Juho
1994
FIN
+1.13
23.10
6
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.21
23.69
7
ERLER Tobias
1995
AUT
+1.26
24.05
8
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
+1.29
24.27
9
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.31
24.42
10
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.35
24.72
11
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.44
25.38
12
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.72
27.44
13
ROEA Henrik
1995
NOR
+1.81
28.10
14
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.00
29.49
15
DA VILLA Davide
1995
ITA
+2.21
31.04
16
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+2.60
33.91
17
HAASER Raphael
1997
AUT
+2.79
35.30
18
ROTA Nicola
1989
ITA
+2.94
36.41
19
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+3.00
36.85
20
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+3.33
39.27
21
VUKELIC William
1998
CRO
+3.45
40.16
22
WERRY Tyler
1991
CAN
+3.47
40.30
23
BAECKMAN Albert
1995
SWE
+3.54
40.82
24
THOMPSON Broderick
1994
CAN
+4.74
49.64
25
SPIEGL Michael
1997
AUT
+5.38
54.34
26
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+5.54
55.52
27
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+6.27
60.89
28
REISSNER David
1994
AUT
+7.54
70.23
29
SZOLLOS Barnabas
1998
HUN
+7.66
71.11
30
DORNER Thomas
1998
AUT
+8.28
75.67
31
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+8.93
80.45
32
SCHNEIDER Stefan
1998
AUT
+10.75
93.83
33
KOHLER Matthias
1999
AUT
+10.98
95.52
34
EBERL Florian
1999
AUT
+11.63
100.30
35
RESCH Alexander
1997
AUT
+12.95
110.00
36
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
+13.05
110.74
37
LETTNER Heinrich
1998
AUT
+13.29
112.50
38
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
+14.76
123.31
39
GOBEC Matjaz
1999
SLO
+15.45
128.38
40
LECHNER Fabian
1999
AUT
+20.20
163.30
41
BRANTUSA Miha
1999
SLO
+22.39
179.41
42
SHURDHAJ Faton
1997
KOS
+24.61
195.73
Did not finish 2nd run
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
KOLEGA Samuel
1999
CRO
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
OPETNIK Moritz
1998
AUT
ALAERTS Xan
1992
BEL
SENCAR Dusan
1996
SLO
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
TANNER Luca
1997
AUT
GRUBER Christof
1995
AUT
HOFER Alex
1994
ITA
PITTERLE Martin
1995
AUT
RODES Istok
1996
CRO
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
BACHER Fabian
1993
ITA
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PARTINGER Fabian
1999
AUT
HENNLICH Benjamin
1999
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
KITZBICHLER Josef
1999
AUT
HUBERT Thomas
1999
AUT
ROHRMOSER Manuel
1999
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
TSCHERNUTH Tobias
1998
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
RUDIGIER Peter
1999
AUT
HUETTEL Martin
1998
AUT
THAURER Stefan
1999
AUT
PICHLER Nico
1998
AUT
PLOIER Andreas
1997
AUT
ILLMAIER Marcel
1998
AUT
WAHRSTAETTER Andreas
1998
AUT
WINKLER Manuel
1995
AUT
GRUBER David
1992
AUT
KERSTEN Daniel
1998
AUT
SCHUSTER Michael
1998
AUT
TRANINGER Manuel
1998
AUT
AGLASSINGER David
1997
AUT
WECHSELBERGER Mathias
1997
AUT
GORA Maciej
1994
POL
BARDI Marco
1997
ITA
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
BUSTA Julian
1997
AUT
KAINZ Roland
1996
AUT
BICOCCHI Matteo
1997
ITA
JOHN Luca
1995
ESP
FRITZ Pascal
1997
AUT
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
BIALOBRZYCKI Sebastian
1994
POL
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
SCHULHOFER Benjamin
1996
AUT
WALCH Linus
1994
AUT
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
READ Jeffrey
1997
CAN
CAS Jure
1994
SLO
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
CRAWFORD James
1997
CAN
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
VACCARI Hans
1996
ITA
TESTA Andrea
1991
ITA
Did not start 1st run