official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AMIEZ Steven
1998
FRA
1:29.30
21.19
2
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+0.03
21.44
3
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+0.07
21.76
4
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+0.27
23.40
4
BAUDIN Loic
1997
FRA
+0.27
23.40
6
SORIO Francesco
1997
ITA
+0.57
25.85
7
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+0.62
26.26
8
HELL Damian
1997
ITA
+0.74
27.24
9
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
+0.84
28.06
10
LOPEZ Theo
2000
FRA
+0.94
28.87
11
HYSKA Martin
1994
SVK
+0.99
29.28
12
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+1.75
35.50
13
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
+1.83
36.15
14
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+1.92
36.89
15
FABJAN Kristof
1997
SLO
+1.97
37.29
16
TARANZANO Luca
1998
ITA
+2.38
40.65
17
HABDAS Piotr
1998
POL
+2.70
43.26
18
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+3.08
46.37
19
KOEHLER Joel
1997
GER
+3.10
46.53
20
RONNER Jan
2000
AUT
+3.43
49.23
21
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+3.48
49.64
22
SCHMITT Thomas
1999
FRA
+3.85
52.66
23
POMBERGER Alexander
1995
AUT
+4.17
55.28
24
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+4.25
55.93
25
SCOTT Alec
1997
AUS
+4.77
60.18
26
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+5.22
63.86
27
GAHR Lukas
1999
AUT
+5.42
65.50
28
GRODECKI Jan
2000
POL
+5.80
68.60
29
WILLS Angus
1999
GBR
+6.00
70.24
30
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+6.96
78.09
31
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+7.74
84.46
32
BERGER Stefan
2000
AUT
+7.85
85.36
33
KRAEMMER Matthias
2000
AUT
+7.93
86.02
34
BRANDT Moritz
2000
AUT
+8.18
88.06
35
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+8.64
91.82
36
HOLMES Robert
2002
GBR
+9.22
96.56
37
OPPENEDER Alexander
2002
AUT
+11.52
115.36
38
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+13.21
129.18
39
PUTZ Michael
2001
AUT
+13.30
129.91
40
JAEGER Lukas
2002
AUT
+21.02
193.02
Did not finish 2nd run
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
GRUBER Simon
2002
AUT
KUMMERER Niklas
2002
AUT
STEININGER Julian
2001
AUT
SAGER Gianluca
2002
AUT
ZURL Alexander
2002
AUT
GLUECK Gerald
1954
AUT
HROVATH David
2002
AUT
STEINTHALER Georg
2000
AUT
BONNAZ Benjamin
2000
FRA
RIZZI Martino
2000
ITA
OBAUER Gotthard
1996
AUT
CANZIO Pietro
1998
ITA
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
HACKER Felix
1999
AUT
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
DICK Lukas
1996
GER
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LORENZ Andreas
2002
AUT
EHRENMUELLER David
2002
AUT
LEBELHUBER Tobias
2002
AUT
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
JAHN Julian
2002
AUT
KRISTLER Laurin
2002
AUT
KEPPELMUELLER Simon
2002
AUT
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
FEICHTMAYR Peter
2001
AUT
KOZARIS Filippos
1999
GRE
HUETER Jonas
2001
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
MANTSIOS Vasileios
1998
GRE
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
GRATZER Daniel
2001
AUT
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
KACIC Maximilian
2000
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
BREITFUSS Maximilian
1999
AUT
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
MICHALIK Michal
2000
POL
NARDI Tommaso
1999
ITA
KREILHUBER Severin
1999
AUT
CENERELLI Enzo
2000
FRA
PYJAS Pawel
1999
POL
OBARA Kenta
1994
JPN
RUPNIK Matevz
1997
SLO
VAN LOON Patrick
1998
ITA
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run