official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
1:23.52
10.82
2
REITER Mario
1970
AUT
+0.06
11.24
3
KIMURA Kiminobu
1970
JPN
+0.46
14.01
4
ENGL Kurt
1979
AUT
+0.80
16.38
5
GEISSER Thomas
1977
SUI
+0.92
17.21
6
OKADA Rishu
1978
JPN
+1.12
18.60
7
HERBST Reinfried
1978
AUT
+1.25
19.50
8
GANAHL Markus
1975
LIE
+1.50
21.24
9
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
+1.54
21.51
10
EGGER Pierre
1978
AUT
+1.56
21.65
11
REITER Hannes
1981
AUT
+1.66
22.35
12
REICHELT Hannes
1980
AUT
+1.66
22.35
13
PRANGER Manfred
1978
AUT
+1.83
23.53
14
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+1.95
24.36
15
ALSTER Christoph
1980
AUT
+2.00
24.71
16
WYSSEN Koebi
1974
SUI
+2.01
24.78
17
DEFAGO Daniel
1980
SUI
+2.02
24.85
18
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
+2.14
25.68
19
STRUGER Peter
1982
AUT
+2.22
26.24
20
SUGROBOV Alexei
1978
RUS
+2.28
26.65
21
BENKERT Franz
1978
GER
+2.38
27.35
22
BARRE Cyril
1978
FRA
+2.41
27.56
23
MARINAC Martin
1979
AUT
+2.48
28.04
24
GRUBER Manfred
1980
AUT
+2.81
30.33
25
ZWEIFEL Roger
1978
SUI
+2.82
30.40
26
DESVIGNES Gregory
1979
FRA
+2.96
31.38
27
JEANDIN Kevin
1982
FRA
+3.00
31.65
28
HOLICKY Jan
1974
CZE
+3.50
35.13
29
FRANK Andreas
1982
AUT
+3.58
35.68
30
BRAND Bjoern
1979
SUI
+3.91
37.97
31
PICHOT Sebastien
1981
FRA
+4.09
39.22
32
FRANZ Thomas
1980
AUT
+4.32
40.82
33
FAVIERES Yannick
1978
FRA
+4.46
41.79
34
REBUFFET David
1980
FRA
+4.48
41.93
35
MAXA Marcel
1974
CZE
+4.51
42.14
36
YOSHIOKA Daisuke
1980
JPN
+4.67
43.25
37
RAJCAN Michal
1980
SVK
+4.92
44.99
38
HUR Seung Wook
1972
KOR
+4.94
45.13
39
MOSER Stefan
1981
AUT
+5.34
47.90
40
WAREMAN Hayo
1974
NED
+5.43
48.53
41
GONITIANER Niclas
1978
GER
+5.44
48.60
42
LORENZIN Marcel
1982
AUT
+5.49
48.95
43
PRASSBERGER Christian
1977
GER
+5.69
50.33
44
BECHTER Patrick
1982
AUT
+5.99
52.42
45
HEIMSCHILD Ivan
1980
SVK
+6.01
52.56
46
FROEIS Alexander
1981
AUT
+6.43
55.47
47
GARNIER Thibault
1981
FRA
+6.45
55.61
48
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
+6.68
57.21
49
EGGER Simon
1982
AUT
+6.78
57.90
50
FLASCHBERGER Christian
1983
AUT
+6.92
58.88
51
BRANDLHUBER Martin
1978
GER
+6.94
59.01
52
VRABLIK Martin
1982
CZE
+7.17
60.61
53
SCHWEIGER Dominik
1982
AUT
+7.21
60.89
54
TATSCHL Andreas
1982
AUT
+7.24
61.10
55
BAXTER Noel
1981
GBR
+7.26
61.24
56
SCHEIBER Mario
1983
AUT
+7.29
61.45
57
AMPFERER Andreas
1982
AUT
+7.41
62.28
58
STAMPFER Marco
1981
AUT
+7.56
63.32
59
BRANDAUER Anton
1982
AUT
+7.57
63.39
60
KATHREIN Harald
1983
AUT
+8.00
66.38
61
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
+8.08
66.93
62
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+8.54
70.13
63
PRANZL Lambert
1983
AUT
+8.97
73.11
64
ROVIRA CAUS Alberto
1976
ESP
+9.29
75.33
65
BRENNER Hannes
1984
AUT
+9.58
77.35
66
SPIES Georg
1983
AUT
+9.60
77.49
67
POLSTER Daniel
1983
AUT
+9.65
77.83
68
HELLWEGER Martin
1982
AUT
+9.70
78.18
69
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+9.81
78.95
70
GRAFINGER Thomas
1982
AUT
+9.82
79.01
71
HOPFGARTNER Alfred
1983
AUT
+10.15
81.31
72
HINTERBERGER Werner
1983
AUT
+10.44
83.32
73
DIRKX Jeff
1981
BEL
+10.63
84.64
74
POVINELLI Christopher
1984
ITA
+10.84
86.10
75
BUIS Berry
1983
NED
+11.30
89.29
76
KOHLER Stefan Peter
1983
AUT
+11.59
91.31
77
STEINER Michael
1982
AUT
+12.30
96.24
78
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
+12.49
97.56
79
AUER Erich
1982
AUT
+12.53
97.83
80
WEISSENBORN Wilhelm
1983
AUT
+13.79
106.58
81
MOON Jung-In
1981
KOR
+14.54
111.79
82
WALCHHOFER Patrick
1984
AUT
+15.63
119.36
83
WEISSENBACHER Richard
1984
AUT
+16.86
127.90
84
PEINTNER Gerd
1983
ITA
+18.03
136.03
85
GUIDOLIN Michael
1984
LIE
+18.60
139.99
86
HOLZER Florian
1983
ITA
+19.64
147.21
87
FRISCH Jeffrey
1984
ITA
+20.64
154.15
88
SCHAFFERER Marco Johan
1984
BIH
+22.53
167.28
89
MARCHI Matteo
1984
ITA
+23.21
172.00
Did not finish 2nd run
ALLGAEUER Michael
1978
AUT
BANK Ondrej
1980
CZE
BULAJIC Bojan
1980
JUG
COSTAZZA Paolo
1982
ITA
ERTL Andreas
1975
GER
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
GRASSER Gernot
1982
AUT
HOLZMEISTER Martin
1982
AUT
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
KOK Sander
1984
NED
KUENSTNER Markus
1982
AUT
LANG Sandro
1983
LIE
LANZINGER Matthias
1980
AUT
MARSCHNIG Claus
1982
AUT
MATT Mario
1979
AUT
NEUMAYER Gerhard
1980
AUT
SCHILD Josef
1980
AUT
SCHOERGHOFER Philipp
1983
AUT
SORIO Sascha
1977
ITA
STEHLE Johannes
1981
GER
STRISIK Yri
1979
UKR
TRAYNER Gareth
1980
GBR
ZINK Patrick
1984
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
AJIKI Masaharu
1980
JPN
DICKSON Michael
1975
AUS
DREIER Christoph
1981
AUT
FIEGL David
1982
AUT
FLAUTNER Peter
1981
AUT
GAPPMAIER Christian
1981
AUT
GRUGGER Johann
1981
AUT
HERMANN Samuel
1983
LIE
HOELLWARTH Daniel
1983
AUT
HOFER Juri
1982
ITA
HWANG Jung Yoon
1984
KOR
KOERBLER Christian
1981
AUT
KOGLER Stefan
1981
GER
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
LANSER Patrick
1984
NED
LECHNER Dennis
1982
ITA
MCMILLAN Paul
1983
GBR
MOSER Christian
1984
NED
SASAKI Akira
1981
JPN
STREITBERGER Georg
1981
AUT
VALERUZ Patrick
1982
ITA
VALES Jan
1982
CZE
VUJOVIC Gojko
1982
JUG
WHISTLER James
1981
GBR
ZANGERL Thomas
1983
AUT
Disqualified 1st run