official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOFER Alex
1994
ITA
1:40.31
28.80
2
HOFER Damian
1999
ITA
+0.70
33.89
3
AIHARA Shiro
2001
JPN
+0.83
34.84
4
BARBERA Corrado
2002
ITA
+0.87
35.13
5
CORDONE Stefano
1999
ITA
+0.90
35.35
6
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+0.91
35.42
7
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+0.99
36.00
8
PLONER Manuel
2001
ITA
+1.10
36.81
9
ROMELE Federico
2004
ITA
+1.27
38.04
9
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+1.27
38.04
11
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
+1.66
40.88
12
DAMANTI Davide
2001
ITA
+1.89
42.55
13
RIZZI Martino
2000
ITA
+1.94
42.92
14
XHEPA Denni
2003
ALB
+2.35
45.90
15
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+2.50
46.99
16
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+2.55
47.36
17
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+2.60
47.72
18
VAVASSORI Enrico
2003
ITA
+2.61
47.79
19
CLAUDANI Alberto
2003
ITA
+3.34
53.11
20
SALINI Alessandro
1998
ITA
+3.38
53.40
21
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+4.64
62.57
22
BUCCIARDINI Diego
2004
ITA
+4.69
62.93
23
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+4.80
63.73
24
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+4.96
64.90
25
PARELLADA Enric
1998
ESP
+5.26
67.08
26
BELFROND Jacques
2004
ITA
+7.27
81.71
27
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
+8.36
89.64
28
PECCATI Francesco
2003
ITA
+8.56
91.09
29
GOBBI TEDOLDI Lorenzo Maria
2003
ITA
+9.12
95.17
30
CELLIE Alberto
2003
ITA
+9.53
98.15
31
NIEROZ Yannick
2003
ITA
+9.55
98.30
32
STIRANO Lorenzo
2004
ITA
+10.35
104.12
33
BOGHI Jacopo
2004
ITA
+10.83
107.61
34
NOWAKOWSKI Wiktor
2005
POL
+16.43
148.37
35
ARCON Anzej
2005
SLO
+16.72
150.48
36
LEAMAN Aaron
2001
THA
+19.03
167.29
37
GUO Qing
2001
CHN
+20.11
175.15
38
ZANON Nicola
1996
THA
+20.29
176.46
39
ZHAO Kangjin
2002
CHN
+33.84
275.07
40
FU Xuechao
2001
CHN
+34.17
277.47
Did not finish 2nd run
KOKAJ Drin
2003
KOS
BORRI Carlo Giuseppe
2004
ITA
CUSINI Filippo
2003
ITA
BIANCHI Gabriele
2004
ITA
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
EIRAS Felipe
2002
ARG
BALDO Giorgio
2003
ITA
BUDZ Blazej
2003
POL
GUT Ian
1995
LIE
ICHIMURA Shuto
2003
JPN
HAYASHI Tatsuaki
2000
JPN
SARTORI Gabriele
2001
ITA
BIRAN Itamar
1998
ISR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
THAKUR Himanshu
1994
IND
GURINI Thomas
2005
ITA
LENUZZA Gabriele
2005
ITA
D AMICO Andrea
2005
ITA
RECEK Gal
2005
SLO
AHN Hyunchang
2005
KOR
ZHU Yanan
2001
CHN
PROVINI Nicolo
2004
ITA
PFYL Marco
2003
SUI
ARAMBURO Lucas
2004
CHI
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
ROSSI Matteo
2004
ITA
OLSSON Aidan
2003
USA
SELIS Riccardo
2004
ITA
ZANNI Mattia
2004
ITA
MARTINI Marco
2004
ITA
CECCARELLI Francis
2003
ITA
MAGRI Gabriele
2003
ITA
ONGARO Giovanni
2004
ITA
BIANCHI Luca
2004
ITA
PRUNERI Andrea
2002
ITA
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
FRANCO Diego
2004
ITA
BOCCACCI Matteo
2002
ITA
BISELLO Pietro
2004
ITA
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
HOLMES Robert
2002
GBR
PIZZATO Matteo
2000
ITA
SEGALA Filippo
2003
ITA
ALONSO Bautista
2000
ARG
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
PEDRONCELLI Valerio
2002
ITA
HARTIG Jiri
1998
CZE
ALLASINA Fabio
2004
ITA
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
BERNARDI Mattia
2000
ITA
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
DA PRADA Simone
2000
ITA
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
PIZZATO Stefano
2003
ITA
SARACCO Edoardo
2003
ITA
VACCARI Hans
1996
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
CANINS Matteo
1998
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run