official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JASICZEK Michal
1994
POL
1:19.39
27.28
2
GARAY Aingeru
1998
ESP
+0.34
30.41
3
SCHMITT Thomas
1999
FRA
+0.47
31.60
4
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.49
31.79
5
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+0.55
32.34
5
POTH Robert
1997
GBR
+0.55
32.34
7
BACHER Jonas
2002
ITA
+0.71
33.81
8
GEDRA Zaks
1998
LAT
+0.75
34.18
9
AIHARA Shiro
2001
JPN
+0.80
34.64
10
GARTNER Anze
2001
SLO
+0.87
35.28
11
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+0.94
35.92
12
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+1.11
37.49
13
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+1.15
37.85
14
BIRAN Itamar
1998
ISR
+1.21
38.41
15
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
+1.30
39.23
16
CASE Toby
2002
GBR
+1.59
41.90
16
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+1.59
41.90
18
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+1.60
41.99
19
SUZUKI Issei
2002
JPN
+1.69
42.82
20
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+1.75
43.37
20
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+1.75
43.37
22
ADAMS Jack
1998
NZL
+1.85
44.29
23
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+2.57
50.91
24
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+2.65
51.65
25
DYRBYE Casper
1996
DEN
+2.92
54.13
26
ANCENAY Matts
2002
FRA
+3.01
54.96
27
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+4.35
67.28
28
RIVES Louis
2001
FRA
+4.90
72.34
29
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+5.02
73.44
30
SUDO Ryo
2003
JPN
+5.55
78.31
31
BUDZ Blazej
2003
POL
+5.78
80.43
32
HARTIG Jiri
1998
CZE
+6.03
82.73
33
KRELJ Rozle
2002
SLO
+6.79
89.71
34
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
+7.23
93.76
35
ZANON Nicola
1996
THA
+7.61
97.25
36
BLOOM Ryan
2001
GBR
+9.41
113.81
37
HADLEY Sam
2003
NZL
+9.84
117.76
38
ASCHABER Michael
2003
AUT
+9.89
118.22
39
MARXER Samuel
2004
LIE
+11.71
134.95
40
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
+13.33
149.85
41
WILLE Felix
2004
AUT
+14.44
160.06
42
ZIOBROWSKI Stefan
2005
POL
+16.47
178.72
43
MAVROPOULOS Nikolaos
2003
GRE
+17.12
184.70
44
KARIM Muhammad
1995
PAK
+17.68
189.85
45
GATTI Matteo
2001
SMR
+17.88
191.69
46
LEAMAN Aaron
2001
THA
+17.95
192.33
47
TAMAGNINI Alberto
2002
SMR
+19.00
201.99
48
AHN Hyunchang
2005
KOR
+24.39
251.55
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
HEUVEL VAN DEN Kaj
2002
NED
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
RIEGER Sean
2001
USA
SVETLICIC Miha
2004
SLO
RAKOVIC David
2003
SLO
NEUKOM Simeon
2001
LIE
LEGGETT Connor
2000
AUS
SLADE Ted
2003
GBR
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
LINDQVIST Axel
2000
SWE
Did not start 1st run