official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
1:28.01
23.00
2
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+0.24
24.99
3
GREBER Jakob
2003
AUT
+0.54
27.48
4
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
+0.58
27.81
5
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+0.67
28.56
6
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+0.79
29.55
7
PLONER Manuel
2001
ITA
+1.09
32.04
8
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+1.26
33.45
9
HOFER Alex
1994
ITA
+1.42
34.78
10
GROSS Stefano
1986
ITA
+1.45
35.03
11
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+1.47
35.19
12
HOFER Damian
1999
ITA
+1.49
35.36
13
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+1.58
36.11
14
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+2.00
39.59
14
BIRAN Itamar
1998
ISR
+2.00
39.59
16
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
+2.42
43.07
17
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+2.75
45.81
18
MEIER David
2001
AUT
+2.78
46.06
18
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+2.78
46.06
20
KAISER Manuel
2003
AUT
+2.82
46.39
21
DAMANTI Davide
2001
ITA
+2.96
47.55
22
GUEM Franz
2001
AUT
+3.16
49.21
23
PROFANTER Santino
2001
AUT
+3.17
49.29
24
SEGALA Filippo
2003
ITA
+3.30
50.37
25
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+3.94
55.68
26
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+4.31
58.75
27
GOTTARDI Alessio
2001
ITA
+4.74
62.32
28
CORDONE Carlo
2001
ITA
+4.75
62.40
29
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+4.90
63.64
30
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+5.32
67.13
31
SPERI Tommaso
2004
ITA
+5.50
68.62
32
RASOM Daniele
2002
ITA
+5.89
71.85
33
ZORZI Sebastiano
2005
ITA
+6.15
74.01
34
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+6.32
75.42
35
SURINI Marco Luigi
2002
ITA
+6.89
80.15
36
CHINCARINI Pietro-angelo
2004
ITA
+7.61
86.12
37
OSTOLIDI Alex
2003
ITA
+7.67
86.62
38
SCHMID Philipp
2000
GER
+7.98
89.19
39
KOBAYASHI Yuita
2004
JPN
+8.82
96.16
40
GRIMALDI Edoardo
2004
ITA
+10.26
108.10
41
MAZZOCCHIA Francesco
2005
ITA
+10.77
112.33
42
ROSSINI Michele
2003
ITA
+13.08
131.49
43
GRIGNANI Edoardo Valerio
2005
ITA
+14.60
144.10
44
PEDROTTI Mattia
2003
ITA
+15.39
150.65
45
RAINER Jakob
2004
ITA
+15.49
151.48
46
MENG Qingze
2001
CHN
+16.86
162.85
47
BRUGALI Alessandro
2001
ITA
+18.88
179.60
48
ANTOLINI Giulio
2005
ITA
+20.74
195.03
Did not finish 2nd run
ROCCHI Gianmarco
2005
ITA
ROMEO Pietro
2005
ITA
SEGATO Marco
2003
ITA
MONTEGGIA Edoardo
2003
ITA
ANDREIS Matteo
2004
ITA
CAPUTI Valentino
2004
BRA
BATTISTONI Tommaso
2004
ITA
SCHMIDT Tobias
1999
GER
OLCESE Tommaso
2004
ITA
DE CARLI Federico
2000
ITA
FACCI Marco
2003
ITA
PIZZATO Matteo
2000
ITA
PINTI Federico Maria
2002
ITA
VIGNOLA Matteo
2003
ITA
CINCELLI Fabian
2002
ITA
BUCCIARDINI Diego
2004
ITA
SARTORI Gabriele
2001
ITA
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
BARBERA Corrado
2002
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
COLES Matteo
2005
ITA
DORIA Bernardo
2004
ITA
LARDIZZONE Alessio
2005
ITA
COLZI Edoardo
2003
ITA
MANZARA Marcello
2001
ITA
LEONE Marco
2005
ITA
CAPUTO Lorenzo
2004
ITA
NORIS Matteo
2001
ITA
SANELLI Paolo
2004
ITA
MATTIOLI Thomas
2003
ITA
MAZZOLENI Marco
2003
ITA
VOTTERO Matteo
2004
ITA
CHIARAVALLI Alessandro
2003
ITA
BISELLO Pietro
2004
ITA
IORI Lorenzo
2001
ITA
BERNARDI Mattia
2000
ITA
KLAMMER Fabian
2002
AUT
CLIVIO Leonardo
2003
ITA
PERATHONER Max
2003
ITA
ALLASINA Fabio
2004
ITA
RIGAMONTI Leonardo
2003
ITA
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
ANGERER Benjamin
2002
AUT
CORDONE Stefano
1999
ITA
PIZZATO Stefano
2003
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run