official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAES Sam
1998
BEL
1:49.44
16.94
2
ORTEGA Albert
1998
ESP
+0.18
18.60
3
GARAY Aingeru
1998
ESP
+0.74
23.77
4
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+0.84
24.69
5
INNES Iain
1998
GBR
+2.25
37.70
6
BIRKNER Alexander
1998
USA
+2.52
40.20
7
VINTER Owen
2001
GBR
+2.90
43.70
8
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+3.01
44.72
9
WILLS Angus
1999
GBR
+3.44
48.69
10
VOLGGER Thomas
1999
AUT
+3.67
50.81
11
RANKIN Charles
2001
GBR
+3.89
52.84
12
KICK Euan
1997
GBR
+4.15
55.24
13
RACLOZ Mateo
2001
FRA
+4.53
58.75
14
GUILBERT Alexis
2002
FRA
+4.63
59.67
15
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+5.18
64.75
16
GUIGONNET Edouard
2001
GBR
+5.35
66.31
17
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
+5.77
70.19
18
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+6.24
74.53
19
WEEKS Oliver
2001
GBR
+6.49
76.83
20
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+6.59
77.76
21
KUWALL Duncan
1998
GBR
+6.93
80.90
22
LASH Ben
2000
USA
+7.85
89.39
23
KRABSHUIS Noah
2000
NED
+8.31
93.63
24
HOLMES Robert
2002
GBR
+8.54
95.75
25
WINDEN VAN Niels
2002
NED
+8.85
98.61
26
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
+11.11
119.47
27
KOPECKY Adam
2002
CZE
+11.29
121.13
28
SUNSHINE Ben
2001
USA
+11.46
122.70
29
TARANTELLI Uberto
2000
GBR
+11.51
123.16
30
HALL Adam
2000
GBR
+12.60
133.22
31
PETRUK Nazariy
2000
UKR
+13.39
140.51
32
WATERMAN Sam
2002
NED
+15.33
158.42
33
WAITT Scott
2000
GBR
+15.52
160.17
34
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+18.80
190.44
35
MCINTYRE Scott
2002
GBR
+19.50
196.90
36
MUNDAY William
2000
GBR
+19.74
199.12
37
KOLAR Martin
2002
CZE
+23.33
232.25
38
WIJMAN Thijmen
2002
NED
+23.78
236.40
39
THEVELIN Arthur
2002
BEL
+24.34
241.57
40
BRUERS Quillan
2002
BEL
+25.83
255.32
41
ROLFE Joshua
2002
GBR
+30.19
295.56
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RICHARDS Alexandre
2002
GBR
LUCAS Oliver
2002
GBR
PRICE Joshua
2001
GBR
SHEPHERD Calum
2000
GBR
GRAND Hayden
1996
GBR
BLOOM Ryan
2001
GBR
FRYERS Toby
2002
GBR
FLUCK Adam
2001
GBR
WALKER UTHEIM Harald
2001
GBR
LEACH Charlie
2001
GBR
PINI Max
2002
GBR
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
CHRISTEY David
1999
GBR
MILATA Jiri
2000
CZE
HOKSBERGEN Sam
1997
NED
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
KOULA Jan
2000
CZE
PFANNHAUSER Stefan
1998
AUT
BIRAN Itamar
1998
ISR
POTH Robert
1997
GBR
GOWER Jack
1994
GBR
Did not start 1st run