official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RASK Sara
2000
SWE
1:36.71
17.16
2
JANSSON Louise
1995
SWE
+0.04
17.46
3
NORBYE Kaja
1999
NOR
+0.14
18.20
4
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
+0.15
18.28
5
HAAKANSSON FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+0.50
20.88
6
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
+0.55
21.25
7
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
+0.58
21.48
8
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+0.83
23.34
9
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
+1.14
25.65
10
DAHLIN Agnes
1999
SWE
+1.49
28.25
11
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+1.57
28.85
12
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+1.61
29.15
13
SATO Hilde Iren
1998
NOR
+1.70
29.82
14
HOERNBLAD Lisa
1996
SWE
+1.89
31.23
15
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
+1.93
31.53
16
BROMEE Ella
2000
SWE
+2.02
32.20
17
EDVINSSON Matilda
1999
SWE
+2.10
32.79
18
HAMMERGAARD Emma
1999
SWE
+2.17
33.32
19
WEDIN Louise
1995
SWE
+2.48
35.62
20
RESEN Henriette
1999
NOR
+2.71
37.34
21
AXELSSON Fanny
1998
SWE
+2.86
38.45
22
MAGNUSSON Tova
1999
SWE
+3.10
40.24
23
OLSEN Bertine Aam
1999
NOR
+3.13
40.46
24
LARSSON NATHHORST Hanna
2001
SWE
+3.17
40.76
25
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+3.19
40.91
26
DIGERFORS Julia
2001
SWE
+3.27
41.50
27
BROWALDH Siri
1998
SWE
+3.64
44.26
28
STENBERG Amanda
1997
SWE
+3.91
46.27
29
CEDER Liv
2001
SWE
+3.93
46.42
30
SAKS Elin
1999
SWE
+4.65
51.78
31
BAUER Alexandra
1998
SWE
+5.88
60.94
32
ARLEDAL Emma
1998
SWE
+6.01
61.90
33
OLSEN Sofie Aam
2001
NOR
+6.47
65.33
33
LIDBERG Anna
1995
SWE
+6.47
65.33
35
NORD Tilda
2001
SWE
+7.13
70.24
36
ROSEN Saga
2001
SWE
+8.98
84.02
37
PETTERSON Elin
2000
SWE
+9.12
85.06
38
RIBRANT Mikaela
1999
SWE
+9.37
86.92
39
RAZPOTNIK Lovisa
2001
SWE
+9.56
88.33
40
BENGTSSON Wilma
2000
SWE
+9.89
90.79
41
ANDERSSON Filippa
1999
SWE
+10.02
91.76
42
PEJOK Alina
1999
SWE
+10.52
95.48
43
LARSSON Alice
2000
SWE
+10.88
98.16
44
LOETHMAN Tyra
1999
SWE
+11.07
99.58
45
ERIKSSON Linnea
1999
SWE
+11.71
104.34
46
FRANSSON Hanna
1998
SWE
+12.65
111.34
47
LINDHOLM Nikita
2001
SWE
+13.45
117.29
48
ARNESSON Moa
2001
SWE
+15.89
135.46
49
TENGAA Ada
2001
SWE
+17.45
147.07
50
KIRESUK Elizabeth
2000
USA
+21.42
176.63
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GOUMAS Athena
2001
SWE
NILSSON Julia
2001
SWE
RYBERG Moa
2000
SWE
MYRLING Louise
2000
SWE
ENEQVIST Ebba
2000
SWE
SAKS Clara
2001
SWE
LUNDEN Moa
2000
SWE
BARSCH Anna
1999
SWE
KLING ANDERSSON Ebba
2000
SWE
BERGSTRAND Tindra
2001
SWE
AARSJOE Ebba
2001
SWE
STARROST Cemine
1999
SWE
MARTELLEUR Hedda
2001
SWE
OLSSON Lisa
1998
SWE
PIERRE Nellie
1998
SWE
Did not start 1st run