official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SHKANOVA Maria
1989
BLR
1:25.13
25.72
2
HENNING Emelie
1999
SWE
+1.03
34.43
3
OEGREN Hanna
1997
SWE
+1.11
35.11
4
KOTRLOVA Petra
1998
CZE
+2.64
48.05
5
DJURESTAAL Li
1995
SWE
+2.98
50.92
6
RASK Sara
2000
SWE
+3.25
53.21
7
ALKELL Emeli
1997
SWE
+3.30
53.63
8
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
+3.63
56.42
8
HOLMBERG Matilda
1998
SWE
+3.63
56.42
10
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+3.87
58.45
11
RIBRANT Mikaela
1999
SWE
+4.22
61.41
12
GRONHOLM Corinne
1994
FIN
+4.40
62.93
13
OHLSSON Marta
1995
SWE
+6.51
80.78
14
SCHWALBE Alexandra
2000
SWE
+7.00
84.92
15
MAGNUSSON Klara
2000
SWE
+7.38
88.14
16
AUNES Li
1997
SWE
+7.59
89.91
17
ALKELL Elin
2000
SWE
+7.66
90.51
18
MYRLING Louise
2000
SWE
+8.18
94.90
19
ERIKSSON Linnea
1999
SWE
+8.79
100.06
20
BRUVOLL Trine
2000
NOR
+9.20
103.53
21
OEHMAN Michelle
1997
SWE
+9.24
103.87
22
LUNDGREN Olivia
1997
SWE
+9.29
104.29
23
BOKENFOHR Kennedy
1999
CAN
+9.79
108.52
24
THUNELL Elida
1998
SWE
+11.01
118.84
25
LUNDEN Moa
2000
SWE
+11.18
120.28
26
ALMQVIST Maja
1999
SWE
+11.45
122.56
27
ANTMAN Stina
1999
SWE
+12.12
128.23
28
GODTFREDSEN Kine Normann
1998
NOR
+14.59
149.12
29
STENLUND Linda
2000
SWE
+19.61
191.57
30
PETTERSSON Josefin
2000
SWE
+21.28
205.70
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ENGSTRAND Amanda
2000
SWE
OEGREN Moa
2000
SWE
JAKOBSSON Daniela
2000
SWE
RYBERG Moa
2000
SWE
JANSSON Emma
2000
SWE
AHLENIUS Linn
2000
SWE
BENGTSSON Wilma
2000
SWE
LUNDGREN Julia
1999
SWE
EKMAN Ebba
1998
SWE
THORWID Alice
1999
SWE
BAUSTAD Nora
1999
NOR
JENSSEN Andrine
1999
NOR
ERIKSSON Filippa
1999
SWE
JENSEN Lovisa
1999
SWE
MIDNAES Wilma
1999
SWE
GUTKE Matilda
1997
SWE
LINDBLOM My
1999
SWE
SANDBERG Clara
1999
SWE
ANDERSSON Filippa
1999
SWE
PEJOK Alina
1999
SWE
UTTERSTROEM Emelie
1999
SWE
LINDBERG Ronja
1999
SWE
BOIARDT Johanna
1999
SWE
STARROST Cemine
1999
SWE
BROWALDH Siri
1998
SWE
BOSTROM Lisa
1999
FIN
MAGNUSSON Tova
1999
SWE
OEHMAN Isabelle
1995
SWE
NORDIN Amanda
1997
SWE
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
DAHLIN Agnes
1999
SWE
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
WEDIN Louise
1995
SWE
NYBERG Kaisa
1995
FIN
SJOESTROEM Alexandra
1994
SWE
EDVINSSON Matilda
1999
SWE
PIERRE Nellie
1998
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run