official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
SAUGESTAD Stian
1992
NOR
58.74
29.16
2
VASSBOTN Thomas Bakke
1996
NOR
+0.54
39.09
3
ULLRICH Max
1994
CRO
+0.74
42.77
4
HJARTARSON Odin
1997
SWE
+1.28
52.69
5
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+1.41
55.08
6
BERGER Kristoffer
1993
NOR
+1.56
57.84
7
VORRE Marcus
1998
DEN
+1.90
64.09
8
PERSSON Jesper
1995
SWE
+2.00
65.93
9
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+2.18
69.24
10
HAGBERG Johan
1999
SWE
+2.31
71.63
11
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
+2.38
72.92
12
EVJEN Jens
1995
NOR
+2.82
81.01
13
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+2.83
81.19
14
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+3.00
84.32
15
NYMAN Fabian
1997
SWE
+3.44
92.41
16
RUUD Mats
1998
NOR
+3.58
94.98
17
OLSEN Petter Holsve
1999
NOR
+3.59
95.17
18
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
+3.70
97.19
19
SILFAELT Johan
1996
SWE
+3.74
97.92
19
LINDBERG Malte
1997
SWE
+3.74
97.92
21
PERSSON Jacob
1998
SWE
+4.29
108.04
22
STEINWALL Filip
1997
SWE
+4.45
110.98
23
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+4.80
117.41
24
STEFFENSSON Edvin
1999
SWE
+4.85
118.33
25
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+4.86
118.52
26
TOERNQVIST David
1998
SWE
+4.89
119.07
27
CRONEBORG Claes
1998
SWE
+4.91
119.44
28
UTTERSTROEM Fredrik
1997
SWE
+5.42
128.81
29
STAURSET Isak
1999
NOR
+5.60
132.12
30
MULTAN Filip
1996
SWE
+5.80
135.80
31
ENDRE Pontus
1997
SWE
+6.00
139.48
32
BORNEMAR Marcus
1999
SWE
+6.23
143.71
33
AMUNDSEN Joar
1998
NOR
+6.52
149.04
34
NORDIN-PETTERSSON Stig
1998
SWE
+6.83
154.74
35
LARSSON Maans
1997
SWE
+6.86
155.29
36
ANTFOLK Alexander
1998
SWE
+7.07
159.15
37
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+8.17
179.37
38
FRISK Carl Fredrik
1997
SWE
+8.23
180.48
39
UHRAS Benjamin
1999
SWE
+8.40
183.60
40
BERGMAN Martin
1997
SWE
+8.59
187.10
41
WICKBERS Pontus
1998
SWE
+9.12
196.84
42
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
+10.88
229.20
43
BERGMAN Jakob
1999
SWE
+13.22
272.22
Did not finish 1st run
PERSSON Andre
1999
SWE
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
HARDEBERG Love
1998
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
GRYM Elias
1998
SWE
CARLSSON Fredrik
1996
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
BAUGEROED Ola Einbu
1995
NOR
EDSAAS Erik
1996
SWE
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
SUNDSTROEM Oscar
1995
SWE
MONSEN Zack
1997
SWE
SUNDIN Olle
1997
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run