official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
2:04.83
25.92
2
NYBERG Emil
2003
SWE
+0.26
28.02
3
WESTLUND Elliot
2006
SWE
+0.33
28.59
4
JONSSON Philip
2005
SWE
+0.37
28.91
5
LILJENBORG Liam
2006
SWE
+0.38
28.99
6
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+0.45
29.56
7
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+0.75
31.99
8
VINTER Owen
2001
GBR
+1.08
34.66
9
BENGSTON Sebastian Espen
2005
NOR
+1.09
34.74
10
HAGEN Jonas Hole
2005
NOR
+1.32
36.60
11
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.41
37.33
12
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+1.74
40.00
13
ROESNAES Anton
2002
SWE
+1.83
40.73
14
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR
+1.89
41.21
15
SPONE Fabian
2006
NOR
+2.15
43.32
16
LANGFELDT Anders
2005
NOR
+2.42
45.50
17
AAHS Albin
2002
SWE
+2.57
46.71
18
HANSEN Tobias
2003
ISL
+2.68
47.60
19
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.72
47.93
20
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+2.85
48.98
21
HAGEN Casper Bakke
2005
NOR
+3.22
51.97
22
Oksvik Martin
2004
NOR
+3.24
52.13
23
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
+3.30
52.62
24
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
+3.35
53.02
25
AUREN Nicholas
2004
NOR
+3.58
54.89
26
ANDERSEN Fredrik
2006
NOR
+4.04
58.61
27
STANGNES Eirik
2004
NOR
+6.11
75.36
28
JELLUM Ole Magnus Benth
2007
NOR
+7.20
84.18
29
PONSELIUS Algot
2007
SWE
+8.17
92.02
30
NYGAARD Marcus Bordvik
2005
NOR
+8.70
96.31
31
NYBERG Nick
2007
SWE
+9.16
100.03
32
JOGEVA Mats Hakon
2006
EST
+9.60
103.59
33
ROEKKE Lukas Thulin
2007
NOR
+9.70
104.40
34
MOEN Heine Hagevik
2007
NOR
+10.39
109.99
35
ASTAD Sjur Torvald Roberts
2006
NOR
+11.22
116.70
36
ODDANE Sondre Korsvold
2006
NOR
+11.27
117.11
37
PETERSEN Kristian Chege
2006
DEN
+12.31
125.52
38
PEILLAUD Leonard
2007
NOR
+13.74
137.09
39
TAKLO Kjetil
2007
NOR
+13.92
138.55
40
WILLOCH Albert Andreassen
2005
NOR
+19.14
180.78
41
GREEN Albert
2007
DEN
+24.52
224.31
Did not finish 2nd run
LUND Alexander Boniolo
2006
DEN
LARSSON Felix
2006
SWE
STRANDEN Henrik
2006
NOR
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
OESTROEM Hjalmar Christoffer
2005
NOR
JORAELV Filip
2001
SWE
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
LIND Lucas
2004
SWE
HAUGEN Tollef
2004
NOR
LUNDER Peder
2005
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KARELIUS Maximus
2007
SWE
STRAND Kristian
2005
NOR
HEMMINGHYTT Andreas
2004
NOR
STARROST Viggo
2006
SWE
WEBB William Carlson
2005
NOR
LUNDE Vebjoern
2006
NOR
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
FOSSE Vetle Fjellstad
2004
NOR
JARVELA Joonatan
2006
FIN
MAGI Laur
2004
EST
HAGAN Sebastian
2005
NOR
BORG Arvid
2002
SWE
HAMMER Aksel
2004
NOR
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
Did not start 1st run