official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STROLZ Johannes
1992
AUT
1:20.42
8.00
2
DOPFER Fritz
1987
GER
+0.06
8.54
3
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.31
10.78
4
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
+0.37
11.31
5
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.63
13.64
6
SAUTER Paul
1994
GER
+0.65
13.82
6
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+0.65
13.82
8
KETTERER David
1993
GER
+0.84
15.52
9
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.00
16.95
10
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.26
19.28
11
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.31
19.73
12
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+1.48
21.25
13
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.54
21.79
14
DICK Lukas
1996
GER
+1.89
24.92
15
MATHIS Marcel
1991
AUT
+2.08
26.62
16
ZELLER Yannik
1996
GER
+2.18
27.52
17
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.38
29.31
18
BREU Raffael
1994
GER
+2.43
29.76
19
GRUBER Christian
1993
GER
+2.67
31.90
20
HEGELE Georg
1996
GER
+2.84
33.43
21
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+3.11
35.84
22
GRAMMEL Anton
1998
GER
+6.00
61.72
23
DEMATTIO Sion
1998
GER
+6.57
66.82
24
BOLZ Jonas
1999
GER
+6.90
69.78
25
SIEGMUND Tim
1998
GER
+7.06
71.21
26
FROST Roman
1999
GER
+7.18
72.28
27
KUCERA Leon
1997
GER
+7.82
78.01
28
DICK Philipp
1998
GER
+9.89
96.55
29
FLAMM Leon
1997
GER
+10.61
102.99
30
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+10.82
104.87
31
LEBER Bjoern
1997
GER
+11.17
108.00
32
SCHMIDT Tobias
1999
GER
+11.67
112.48
33
HUBMANN Tobias
1999
GER
+12.54
120.27
34
KAJTNER Lan Leon
1998
SLO
+13.11
125.37
35
JUTZ Florian
1998
GER
+13.20
126.18
36
WOHLSCHLEGEL Luis
1999
GER
+13.23
126.45
37
AHR Vincent
1999
GER
+14.99
142.21
38
MARGREITER Dennis
1999
GER
+15.26
144.62
39
ZINK Louis
1999
GER
+16.21
153.13
40
MUELLER Benjamin
1999
GER
+21.15
197.36
Did not finish 2nd run
LOEFFLER Ferdinand
1999
GER
STREICH Philipp
1999
GER
ROTKAMM Urs
1997
GER
HASER Nils
1999
GER
BERGMANN Johannes
1998
GER
HOFBAUER Luca
1999
GER
BEHA Moritz
1998
GER
HOCK Kevin
1998
GER
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
GRATZ Fabian
1997
GER
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
WALCH Magnus
1992
AUT
TREMMEL Anton
1994
GER
BALLERIN Andrea
1989
ITA
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
STRASSER Linus
1992
GER
LUITZ Stefan
1992
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GRITSCH Tobias
1998
GER
GEIGER Yannic
1998
GER
DENIFFEL Patrick
1996
GER
BAYER Pascal
1999
GER
LOHRMANN Luis
1998
GER
STECHL Christoph
1998
GER
BRENCE Christoph
1999
GER
SCHRAMM Jacob
1999
GER
RAUCHFUSS Fabian
1998
GER
DATZER Yannick
1999
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
VETTER Alexander
1993
GER
MEISEN Bastian
1996
GER
JOCHER Simon
1996
GER
MEISEN Adrian
1997
GER
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
GSTREIN Fabio
1997
AUT
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
NORYS Frederik
1996
GER
RODES Istok
1996
CRO
SPIK Jakob
1994
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run