official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GARAND Dominique
1991
CAN
1:37.10
17.74
2
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+0.57
21.97
3
JORDANIS Robin
1994
FRA
+0.69
22.86
4
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+0.76
23.38
5
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
+0.99
25.08
6
MARCHANT Armand
1997
BEL
+1.14
26.19
7
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+1.40
28.12
8
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
+1.78
30.94
9
CASCALES Corentin
1996
FRA
+2.38
35.39
10
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+3.34
42.51
11
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+3.69
45.10
12
SMITH Cameron
1992
USA
+3.90
46.66
13
EMERY Eliot
1997
FRA
+3.99
47.33
14
SMITH Spencer
1998
USA
+4.37
50.14
15
GOUGEON Jake
1996
CAN
+4.65
52.22
16
HENDERSON Paul
1995
GBR
+4.98
54.67
17
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+5.15
55.93
18
MACEDO Michel
1998
BRA
+5.30
57.04
19
KANKKUNEN Sampo
1998
FIN
+6.54
66.23
20
HORWITZ Kai
1998
CHI
+6.90
68.90
21
GUERRERO Hermogenes
1998
CHI
+10.26
93.82
22
RIVARA Tomas
1995
ARG
+10.36
94.56
23
ALLENDES Francisco Javier
1999
CHI
+11.88
105.83
24
BACIGALUPO Tomas
1998
ARG
+13.58
118.44
25
WETZEL Tyler
1998
USA
+13.74
119.62
26
GRAVIER Balthazar
1999
ARG
+15.23
130.67
27
BARBEITO Juan Bautista
1998
ARG
+15.99
136.31
28
LOPEZ DAVALOS Lautaro
1999
ARG
+18.30
153.44
29
KOCH Gaspar
1998
CHI
+21.12
174.35
30
CLEMENT Cristobal
1999
CHI
+21.66
178.35
31
RONCALLO Juan Ignacio
1998
ARG
+26.14
211.57
32
TORRESI Luca
1999
ARG
+30.19
241.60
33
PEREZ DE SOLAY Ignacio
1999
ARG
+37.72
297.44
Did not finish 2nd run
MELERO Benjamin
1999
CHI
RONCARI Nicolas
1999
FRA
DOLCE Valentino
1999
ARG
VENEZIAN Lorenzo
1997
CHI
HOLSCHER Kay
1998
CHI
HABER Ramiro
1998
ARG
DORFMAN Robert
1998
GBR
EGUIGUREN Rafael
1998
CHI
RIVERA Agustin
1998
CHI
HUTCHISON Jonathan
1997
CAN
RAITZIN MAC. LOUGHIN Felipe
1998
ARG
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
GUTSTEIN Trent
1998
USA
JANCO Cole
1997
USA
CRUZ Erik
1994
ESP
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
WAGNER Kalle
1997
USA
SHEILS Paul
1997
USA
HERPIN Leny
1995
FRA
SULLIVAN Aleck
1996
USA
RAPOSO Charlie
1996
GBR
ANGUITA Martin
1991
CHI
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ALBORGHETTI Nathan
1999
BRA
MOYANO Agustin
1999
CHI
CLARO Antonio
1998
CHI
ULLOA Felipe
1998
CHI
VELASCO Eugenio
1996
CHI
GOUTT Alexi Valentin
1998
TLS
SOLENO Tomas
1998
ARG
REINIKE Mario
1998
CHI
MOYANO Clemente
1997
CHI
OPPLIGER Lucas
1996
CHI
VAN DITMAR Felipe
1999
ARG
TORRES SCHULTEN Manuel
1997
ARG
ARZE Ivan
1995
CHI
CARACCI Juan Agustin
1999
CHI
LEON Diego
1999
CHI
BIRKNER KETELHOHN Mateo
1999
ARG
CLEMENT Rafael
1999
CHI
BIRAN Itamar
1998
ISR
FISCHER Michael
1998
USA
VALLECILLO Juan Pablo
1999
ARG
MARINOVIC Antonio
1998
CHI
DONOHUE Ryan
1997
USA
LOIRE Florian
1997
FRA
PIROZZI Roberto
1999
CHI
EATON Oliver
1996
GBR
PICCARD Daron
1996
FRA
VORRE Marcus
1998
DEN
PFINGSTHORN Sebastian
1994
CHI
GALLAGHER Christian
1997
USA
GUTSTEIN Grant
1997
USA
MURTAGH Federico
1994
ARG
DYMOND Cameron
1998
CAN
FIGUEROA Andres
1996
CHI
LETITRE Theo
1997
FRA
NORRIS Kieran
1995
IRL
TOMLINSON Henry
1995
USA
LELEU Theo
1992
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run