official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DORNER Thomas
1998
AUT
1:45.48
23.61
2
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+0.55
28.88
3
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+0.63
29.64
4
MOLING Samuel
1998
ITA
+1.11
34.24
5
STURM Joshua
2001
AUT
+1.30
36.06
6
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+1.39
36.92
7
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+1.44
37.40
8
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.88
41.61
9
GUSEV Grigoriy
1998
RUS
+1.91
41.90
9
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
+1.91
41.90
11
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+1.93
42.09
12
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+2.04
43.14
13
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
+2.11
43.81
14
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+2.15
44.20
14
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+2.15
44.20
16
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+2.32
45.82
17
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.38
46.40
18
EISNER Jakob
2003
AUT
+2.48
47.36
19
GUEM Franz
2001
AUT
+2.49
47.45
20
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+2.62
48.70
21
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
+2.72
49.65
22
KOYAMA Kei
2000
JPN
+3.04
52.72
23
WIESER Vincent
2002
AUT
+3.28
55.02
24
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+3.29
55.11
25
TOMII Taiga
1998
JPN
+3.63
58.37
26
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
+5.22
73.59
27
GREBER Jakob
2003
AUT
+6.03
81.35
28
KAISER Manuel
2003
AUT
+6.74
88.15
29
SANITRAR Jan
2001
SVK
+6.89
89.58
30
LASOK Adam
2001
SVK
+7.33
93.80
31
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
+7.53
95.71
32
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+7.97
99.92
33
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+10.28
122.04
34
VORDERDERFLER Paul
2005
AUT
+10.61
125.20
35
AUER Florian
2005
AUT
+11.17
130.57
36
BOYER Kai
2005
USA
+12.40
142.34
Did not finish 2nd run
GRUBMUELLER Moritz
2005
AUT
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
GRUENWALD Christian
2004
AUT
STEINER Samuel
2003
AUT
PETANJKO William
2003
CRO
SEVERI Arturo
2003
ITA
HEINE Oscar
2003
AUT
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
TRITSCHER Luis
2002
AUT
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
BORGNAES Christian
1996
AUT
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
GUT Ian
1995
LIE
BACHLER Fabian
2001
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BRANDTNER Christoph
2005
AUT
PILZ Finn-Pirmin
2005
AUT
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
IVANOV Michael
2004
AUT
GARSTENAUER Melvin
2005
AUT
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
KETTENHUBER Gregor
2004
AUT
DZICOEV Roman
2003
CZE
OPMANIS Lauris
2001
LAT
VALEK Jakub
2002
SVK
FUEREDER Daniel
2003
AUT
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
STEININGER Julian
2001
AUT
GAGLIANO David
2001
AUT
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
LUIK Juhan
1997
EST
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run