official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VAJDIC Bernard
1980
SLO
1:36.68
11.59
2
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
+0.18
12.71
3
JAZBEC Janez
1984
SLO
+1.71
22.20
4
POGACNIK Matej
1981
SLO
+2.14
24.87
5
MARKIC Gasper
1986
SLO
+2.43
26.67
6
BRAJOVIC Grega
1981
SLO
+2.57
27.54
7
WARMUTH Florian
1985
AUT
+2.67
28.16
8
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
+2.81
29.03
9
DEBELJAK Jan
1988
SLO
+3.42
32.81
10
KUERNER Miha
1987
SLO
+3.53
33.50
11
SADIKOVIC Damir
1987
SLO
+3.57
33.75
12
PERKO Rok
1985
SLO
+3.76
34.92
13
VALENTI Ales
1983
SLO
+3.92
35.92
14
GARTNER Nace
1984
SLO
+4.19
37.59
15
POPENKO Jure
1987
SLO
+4.25
37.97
16
FLISAR Filip
1987
SLO
+4.41
38.96
17
SKOFIC Jan
1985
SLO
+4.50
39.52
18
MAGDOLEN Richard
1983
SVK
+4.76
41.13
19
JECL Simon
1986
SLO
+4.86
41.75
20
SKUBE Matic
1988
SLO
+4.93
42.19
21
KASPER Tomas
1985
CZE
+4.98
42.50
22
VELECIC Tomaz
1987
SLO
+5.35
44.79
23
DRAGASCHNIG Patrick
1987
AUT
+5.51
45.79
23
JERMAN Andrej
1978
SLO
+5.51
45.79
25
SREBOT Denis
1987
SLO
+5.56
46.10
26
JAZBEC Patrick
1989
SLO
+7.02
55.16
27
ADORJAN Matej
1987
SLO
+7.46
57.89
28
LEKIC Jure
1989
SLO
+8.20
62.48
29
STENCOSKI Goce
1988
AUT
+8.21
62.54
30
EFERL Alan
1988
SLO
+8.38
63.60
31
STROJAN Matej
1988
SLO
+8.48
64.22
32
JELEN Matic
1987
SLO
+9.05
67.75
33
ZAPECNIK Franc
1989
SLO
+9.82
72.53
34
BUCIC Anto
1988
SLO
+10.50
76.75
35
PETEK Nejc
1989
SLO
+10.51
76.82
36
HERMAN Jaka
1987
SLO
+10.76
78.37
37
BUTKOVIC Mislav
1988
CRO
+14.81
103.50
38
RAJAKOVIC Goran
1987
SLO
+15.96
110.64
39
BAUER Guenther
1982
HUN
+15.98
110.76
40
CAPAK Jurica
1987
CRO
+16.22
112.25
41
HENICH Alen
1988
CRO
+17.18
118.21
42
TAHIRI Albin
1989
SLO
+17.79
122.00
43
RATKIC Domagoj
1988
CRO
+18.01
123.36
44
BRAJAK Viktor
1986
SLO
+18.35
125.47
45
RATAJ Nejc
1989
SLO
+20.79
140.61
46
JAVOR Rok
1989
SLO
+27.89
184.68
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
VIDOVIC Alan
1989
SLO
EMERSIC Miha
1988
SLO
KORSIC Jas
1986
SLO
DORNIG Miha
1988
SLO
LOTRIC Borut
1988
SLO
HREN Benjamin
1988
SLO
HOLDERJAN Aljosa
1986
SLO
PINTAR Luka
1987
SLO
MEDVESEK Matic
1988
SLO
ZORKO Tadej
1984
SLO
KRIZAJ Andrej
1986
SLO
KASPER Robin
1986
CZE
GLEBOV Alek
1983
SLO
ZAJC Luka
1984
SLO
MRAVLJA Anze
1987
SLO
AJIKI Masaharu
1980
JPN
MALUS Miha
1978
SLO
GRASIC Matija
1984
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
TEPINA Jan
1989
SLO
ANDRIUKAITIS Tomas
1972
LTU
POTOCNIK Urban
1989
SLO
KUNOVAR Blaz
1989
SLO
GRIGARAS Andrius
1972
LTU
MITREVSKI Metodija
1987
MKD
HRIBAR Bojan
1987
SLO
ZELEZNIK Matic
1987
SLO
MARTINOVSKI Martin
1983
MKD
MARKOVSKI Gjorgi
1986
MKD
PELKO Gasper
1985
SLO
TROST Bojan
1986
SLO