official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
1:21.48
25.26
2
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+0.48
29.56
3
PLONER Manuel
2001
ITA
+0.78
32.25
4
VERBEKE Tom
1997
BEL
+0.81
32.52
5
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+0.84
32.79
6
LEVECQ Nathan
2001
FRA
+1.29
36.82
7
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+2.00
43.18
8
LOPEZ Theo
2000
FRA
+2.06
43.72
9
HOFER Damian
1999
ITA
+2.27
45.60
10
SARACCO Edoardo
2003
ITA
+2.28
45.69
11
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+2.45
47.21
12
BOISSY Loan
2002
FRA
+2.78
50.17
13
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+3.22
54.11
14
CORDONE Carlo
2001
ITA
+3.35
55.27
14
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+3.35
55.27
16
CLIVIO Leonardo
2003
ITA
+3.58
57.33
17
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+3.78
59.13
18
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+3.96
60.74
19
BELFROND Jacques
2004
ITA
+4.03
61.37
20
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+4.13
62.26
21
MOZEN Isaac
2001
USA
+4.22
63.07
22
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+4.58
66.29
23
KATO Hajime
1998
JPN
+5.29
72.65
24
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+5.45
74.09
25
STOILOV Konstantin
2002
BUL
+5.72
76.51
26
USAMI Shintaro
1990
JPN
+6.27
81.43
27
BELLARDINI Emilio
2003
ITA
+6.33
81.97
28
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
+6.53
83.76
29
CREMASCHINI Mattia
2004
ITA
+6.76
85.82
30
IORI Lorenzo
2001
ITA
+6.96
87.62
31
FRANCO Diego
2004
ITA
+7.53
92.72
32
ONGARO Giovanni
2004
ITA
+8.00
96.93
33
LAUGHLAND Max
2004
GBR
+9.04
106.25
34
CECCARELLI Francis
2003
ITA
+10.49
119.24
35
RICHIEDEI Davide
2004
ITA
+12.06
133.31
36
SEMERDZHIEV Marko
2005
BUL
+13.63
147.37
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
COMINELLI GABURRI Paolo
2005
ITA
BRUGALI Alessandro
2001
ITA
CONTI Umberto
2005
ITA
PROVINI Nicolo
2004
ITA
CALVI Francesco Gabriele
2005
ITA
MICHELI Marco
2003
ITA
FUENTES Joaquin
2005
CHI
MORETTI Michele
2005
ITA
DEPETRIS POLLINI Gabriele
2005
ITA
BOGHI Jacopo
2004
ITA
HADLEY Sam
2003
NZL
PYE Ryan
2004
GBR
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
GLAVCHEV Ivan
2004
BUL
NORIS Matteo
2001
ITA
DE POURTALES Louis
2002
GBR
BENNETT Elliott
2003
GBR
DEGIROLAMO Ben
2003
USA
HADZHISTOYANOV Borislav
2005
BUL
BERKIN Derin
2002
TUR
MAGLIANO Francesco
2003
ITA
LEON Diego
1999
CHI
BISELLO Pietro
2004
ITA
SLADE Ted
2003
GBR
LEGGETT Connor
2000
AUS
ANCENAY Matts
2002
FRA
COLLINI Filippo
2000
ITA
SEGALA Filippo
2003
ITA
BERNARDI Mattia
2000
ITA
AINSLIE Rowen
2001
USA
RIVES Louis
2001
FRA
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
ROMELE Federico
2004
ITA
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
HABDAS Piotr
1998
POL
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
PICCARD Eliott
2000
FRA
JARVIKARE Niklas
1999
FIN
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
MOLLARD Leo
2000
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run