official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
1:33.05
23.00
2
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.36
25.82
3
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+0.42
26.30
4
WITTE Linus
2001
GER
+0.73
28.73
5
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+0.74
28.81
6
JONSSON Philip
2005
SWE
+1.27
32.96
7
WISSTING Gustav
2005
SWE
+1.40
33.98
8
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+1.42
34.14
9
ROESNAES Anton
2002
SWE
+1.71
36.42
10
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+1.91
37.98
11
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+1.92
38.06
12
BARATA Tomas
2003
ESP
+2.07
39.24
13
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+2.11
39.55
14
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+2.15
39.87
15
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+2.46
42.30
16
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+2.49
42.53
17
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+2.65
43.79
18
SANCHEZ CABANAS Jonas
2004
ESP
+2.72
44.34
19
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+2.76
44.65
19
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+2.76
44.65
21
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+3.13
47.56
22
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+3.15
47.71
23
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+3.43
49.91
24
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.47
50.22
25
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+3.71
52.11
25
WITTE Jonas
2003
GER
+3.71
52.11
27
BRANDIS Benno
2006
GER
+4.70
59.87
28
AUREN Nicholas
2004
NOR
+5.41
65.44
29
SCHERER Leo
2006
GER
+5.42
65.52
30
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+5.66
67.40
31
ZANGERL Rafael
2005
AUT
+5.81
68.58
32
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+5.92
69.44
33
FREDRIKSON Edvin
2005
SWE
+6.00
70.07
34
PARK Oscar
2004
CAN
+6.44
73.52
35
JORAELV Filip
2001
SWE
+6.68
75.41
36
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
+7.10
78.70
37
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
+7.52
82.00
38
MULLER Marek
2004
CZE
+8.26
87.80
39
ROHE Marius
2006
GER
+9.28
95.80
40
MIKELSSON Olle
2005
SWE
+10.03
101.69
41
STARROST Viggo
2006
SWE
+10.04
101.77
42
KLING Gustav
2006
SWE
+10.86
108.20
43
JENNINGS Toby
2004
GBR
+11.39
112.36
44
MUJUNEN Otto
2003
FIN
+12.04
117.46
45
TAMMINEN Into
2006
FIN
+14.74
138.64
Did not finish 2nd run
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
TOENIG Luis
2006
AUT
NILSSON Adam K
2002
SWE
MICHEL-MAZAN Jules
2005
FRA
KAUFMANN Christian
2004
AUT
WALLIN Atle
2001
SWE
POELL Christoph
2003
AUT
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
MINTEGUI Ander
2003
ESP
NYBERG Emil
2003
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
PETTERSSON Emil
2002
SWE
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
LARSSON Albin
2004
SWE
Did not finish 1st run
PARTEL Johannes
2007
AUT
UPPLING Ludvig
2007
SWE
BOHM David
2007
SWE
AUER Nevio
2007
AUT
NYBERG Nick
2007
SWE
KIM Jihwan
2006
KOR
HAUGSTVEDT Eskil
2005
SWE
LEE Hyun Ho
2006
KOR
KNOBLOCH Jan
2006
CZE
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
NIVFORS Holger
2006
SWE
KIM Se Hyun
2006
KOR
HAAS Noah
2006
AUT
OEMAN Jonathan
2003
SWE
BONDE Erik
2005
SWE
KACZMAREK Igor
2005
POL
WIESER Justin
2006
AUT
TOMASEK Aldo
2005
CZE
BINLEY-EWING Thomas
2004
CAN
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
MANGWETH Yannick
2006
AUT
MAANSSON Arthur
2005
DEN
SZCZAP Mateusz
2005
POL
NORHEIM Oliver
2002
NOR
ROTH Laiken
2004
USA
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
LAUGHLAND Maximilian
2004
GBR
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
MALKER Filip
2004
SWE
HUR Dohyun
2005
KOR
BORG Arvid
2002
SWE
WESTLUND Elliot
2006
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
DEMARCO Nick
2005
USA
SUBITH Kai
2005
USA
ELLIS Lucas
2004
GBR
NORYS Felix
2005
GER
LILJENBORG Liam
2006
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
SENNHOFER Marinus
2002
GER
GRYM Hannes
1996
SWE
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
PALMER Adam
2003
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run