official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
1:41.57
6.00
2
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.56
10.02
3
RODES Istok
1996
CRO
+0.57
10.10
4
RONCI Giordano
1992
ITA
+0.92
12.61
5
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+0.97
12.97
6
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.01
13.26
7
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.02
13.33
7
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.02
13.33
9
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+1.03
13.40
10
ROCHAT Marc
1992
SUI
+1.15
14.27
11
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.16
14.34
12
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+1.18
14.48
13
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.27
15.13
14
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.38
15.92
15
VINATZER Alex
1999
ITA
+1.43
16.28
16
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.45
16.42
17
BACHER Fabian
1993
ITA
+1.48
16.64
18
REYMOND Marco
1994
SUI
+1.52
16.92
19
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+1.57
17.28
20
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.67
18.00
21
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.72
18.36
22
DOPFER Fritz
1987
GER
+1.75
18.58
22
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+1.75
18.58
24
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.82
19.08
24
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.82
19.08
26
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+2.31
22.60
27
MONSEN Marcus
1995
NOR
+2.32
22.67
28
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.65
25.05
29
GORI Francesco
1997
ITA
+2.76
25.84
30
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+3.01
27.63
31
PERTL Adrian
1996
AUT
+3.05
27.92
32
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+3.06
27.99
33
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+3.88
33.89
34
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+4.00
34.75
35
SIMONET Livio
1998
SUI
+4.03
34.96
35
AMIEZ Steven
1998
FRA
+4.03
34.96
35
RIZZO Maxime
1993
FRA
+4.03
34.96
38
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+4.08
35.32
38
LEITGEB Richard
1994
AUT
+4.08
35.32
40
DORNER Thomas
1998
AUT
+4.54
38.63
41
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+4.92
41.36
42
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+4.93
41.43
43
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+5.04
42.22
44
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+5.51
45.60
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
VAN LOON Patrick
1998
ITA
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
LETITRE Theo
1997
FRA
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
ITEN Matthias
1999
SUI
NORYS Frederik
1996
GER
JONSSON Carl
2000
SWE
BALLERIN Andrea
1989
ITA
RASANEN Joonas
1989
FIN
SALARICH Joaquim
1994
ESP
HACKER Pirmin
1996
AUT
SPIK Jakob
1994
SLO
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
SALVADORES Xavier
1996
AND
MONNIER Leo
2000
SUI
LUESCHER Tim
1990
SUI
HANDOLIN Juho
1997
FIN
KIPPEL Dionys
1998
SUI
SPILAR Zan
1997
SLO
SPARR Maurus
1998
SUI
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
ESTEVE Axel
1994
AND
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
MEKLAU Andreas
1997
AUT
MANKINEN Miikka
1997
FIN
HANSSON William
2001
SWE
MEISEN Bastian
1996
GER
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
JOHANSSON Emil
1988
SWE
PIOLAINE Simon
1997
FRA
FALAT Matej
1993
SVK
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
BRAATHEN Lucas
2000
NOR