official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
1:37.22
15.00
2
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.33
17.48
3
PERTL Adrian
1996
AUT
+0.50
18.75
4
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+0.92
21.91
5
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.07
23.03
6
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+1.09
23.18
7
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.35
25.14
8
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.38
25.36
9
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.45
25.89
10
STURM Joshua
2001
AUT
+1.52
26.41
11
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.83
28.74
12
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.88
29.12
13
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.90
29.27
14
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.95
29.64
15
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+1.97
29.79
16
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.99
29.94
17
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+2.00
30.02
18
GORI Francesco
1997
ITA
+2.03
30.24
19
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+2.22
31.67
20
DORNER Thomas
1998
AUT
+2.26
31.97
21
BACHER Fabian
1993
ITA
+2.33
32.50
22
LUETOLF Joel
2000
SUI
+2.35
32.65
23
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+2.37
32.80
24
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+2.49
33.70
25
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+2.66
34.97
26
NORYS Frederik
1996
GER
+3.54
41.58
27
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+3.58
41.88
28
KUNZ Delio
1999
SUI
+3.63
42.26
29
KUONEN Lars
1995
SUI
+3.72
42.93
30
EFIMOV Simon
1996
RUS
+3.73
43.01
31
AMIEZ Steven
1998
FRA
+3.83
43.76
32
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+3.86
43.98
33
ROEISLAND Max
1994
NOR
+3.96
44.73
34
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+3.97
44.81
35
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.12
45.94
36
GARAY Aingeru
1998
ESP
+4.22
46.69
37
SPOERRI Nick
2000
SUI
+4.33
47.51
38
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+4.54
49.09
39
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+4.79
50.97
40
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+4.92
51.94
41
VERBEKE Tom
1997
BEL
+5.05
52.92
42
CANINS Matteo
1998
ITA
+5.19
53.97
43
SALERNO Hugo
1995
FRA
+5.23
54.27
44
MEISEN Adrian
1997
GER
+5.43
55.77
45
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+6.11
60.88
46
FALAT Matej
1993
SVK
+6.37
62.83
Did not qualify for 2nd run
BAEHLER Jann
2000
SUI
WALPEN Dario
1996
SUI
MONNIER Leo
2000
SUI
HERRMANN Luc
2000
SUI
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
KUNZ Florian
2000
SUI
TORVINEN Turo
2000
FIN
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
PLONER Manuel
2001
ITA
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
MAROVT Tijan
1998
SLO
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
KATO Seigo
1998
JPN
JONSSON Carl
2000
SWE
ITEN Matthias
1999
SUI
Did not finish 2nd run
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
SIMONET Livio
1998
SUI
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
JANUTIN Fadri
2000
SUI
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
CANZIO Pietro
1998
ITA
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
HANSSON William
2001
SWE
AERNI Luca
1993
SUI
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run