official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
1:41.04
13.31
2
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+0.17
14.52
3
KLEIN Isak
1996
SWE
+0.49
16.80
4
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+0.89
19.65
5
LUUKKO Max
1994
FIN
+1.75
25.78
6
GRYM Hannes
1996
SWE
+1.84
26.42
7
KIDD Charlie
1990
CAN
+2.10
28.27
8
DAHL Juho
1994
FIN
+2.18
28.84
9
NIEMELA Arttu
1994
FIN
+2.21
29.06
10
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+2.66
32.26
11
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
+2.75
32.91
12
PELTOLA Kalle
1993
FIN
+2.93
34.19
13
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
+2.98
34.55
14
STARZYK Pawel
1993
POL
+4.15
42.88
15
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+4.24
43.52
16
BAGGIO Max
1995
GBR
+4.26
43.67
17
NIHTILA Niklas
1996
FIN
+4.42
44.81
18
TUHKALA Antti
1995
FIN
+4.97
48.73
19
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+5.02
49.08
20
PENTTALA Olli
1995
FIN
+5.42
51.93
21
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
+5.62
53.36
22
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
+5.97
55.85
23
KUIKKANIEMI Santtu
1996
FIN
+6.17
57.28
24
MAKELA Eetu
1998
FIN
+6.26
57.92
25
FUJII Moriyuki
1975
JPN
+6.34
58.49
26
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
+6.52
59.77
27
OS OEVERLAND Christian
1996
NOR
+6.82
61.91
28
KOJIMA Kanta
1996
JPN
+7.46
66.47
29
SARKANIS Toms
1993
LAT
+8.11
71.10
30
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+9.10
78.16
31
KUUSLA Henri
1997
FIN
+9.97
84.36
32
UTTERSTROEM Fredrik
1997
SWE
+9.98
84.43
33
HALTTUNEN Arttu
1997
FIN
+10.95
91.34
34
LUIK Juhan
1997
EST
+11.51
95.33
35
RAATIKAINEN Valtteri
1998
FIN
+11.56
95.69
36
HABDAS Piotr
1998
POL
+11.77
97.18
37
BURMAKOV Ivan
1994
RUS
+12.65
103.45
38
PARTANEN Jose
1998
FIN
+13.27
107.87
39
GRYM Elias
1998
SWE
+14.08
113.64
40
HIROSE Kousuke
1998
JPN
+14.10
113.79
41
SKOROKHODOV Egor
1997
RUS
+14.91
119.56
42
RUBENIS Klavs
1997
LAT
+15.41
123.12
43
MASYUTIN Aleksey
1997
RUS
+16.17
128.54
44
NAGAE Kyosuke
1996
JPN
+16.42
130.32
45
MAKKONEN Akseli
1997
FIN
+17.45
137.66
46
KUIKKANIEMI Tuukka
1998
FIN
+17.58
138.58
47
TAKAHASHI Shohei
1997
JPN
+22.18
171.36
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KAINULAINEN Kalle
1998
FIN
MALM Eetu
1998
FIN
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
APOLA Wiktor
1998
POL
BATYUKOV Aleksandr
1997
RUS
MATSUDA Yuki
1998
JPN
HELEN Helmer
1998
FIN
MCCORMACK Matthew
1998
IRL
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
ZOLCIK Mikolaj
1998
POL
KIIVERI Oskari
1998
FIN
GEDRA Zaks
1998
LAT
ENDO Daiki
1997
JPN
TIENARI Waltteri
1996
FIN
OPMANIS Elvis
1997
LAT
BEBENEK Szymon
1998
POL
BERGMAN Antti
1997
FIN
SIROLA Verneri
1995
FIN
AHO Saku
1997
FIN
KAINULAINEN Ville
1994
FIN
MAKELA Elmeri
1995
FIN
PALANDER Saku
1997
FIN
TUONONEN Henry
1997
FIN
KONI Ranek
1993
EST
WIKSTROM Robert
1995
FIN
WESTERMARCK William
1997
FIN
BLOM Johan
1995
SWE
STRAKA Jan
1997
CZE
ENGROOS Robert
1997
FIN
SJOBERG Marlon
1997
FIN
MERISALO Sami
1996
FIN
BACK Robin
1996
FIN
KUPCOK Jakub
1992
SVK
SATTANEN Juho
1995
FIN
HANDOLIN Juho
1997
FIN
SMITH Warren Cummings
1992
EST
TAKKI Teddy
1996
FIN
Disqualified 1st run