official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
2:16.95
10.28
2
DELSANTE Rocco
1991
ITA
+1.41
20.37
3
MANFRINI Marco
1992
ITA
+1.45
20.66
4
MATHIS Marcel
1991
AUT
+1.53
21.23
5
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+1.59
21.66
6
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+1.93
24.09
7
HUG Manuel
1996
LIE
+2.35
27.10
8
NOGER Cedric
1992
SUI
+2.48
28.03
9
DORNER Thomas
1998
AUT
+2.65
29.24
10
GRAMMEL Anton
1998
GER
+2.78
30.17
11
FANTINO Antonio
1991
ITA
+2.97
31.53
12
CODEGA Ivan
1992
ITA
+2.99
31.68
13
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+3.18
33.04
14
BREU Raffael
1994
GER
+3.26
33.61
15
DE MARCHI Giacomo
1992
ITA
+3.73
36.97
16
ARENE Martin
1996
FRA
+3.77
37.26
17
GRATZ Fabian
1997
GER
+3.98
38.76
18
SCHIEDER Florian
1995
ITA
+3.99
38.83
19
WALCH Linus
1994
AUT
+4.00
38.90
20
SETTE Daniele
1992
SUI
+4.01
38.98
21
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+5.03
46.27
22
FRITZ Pascal
1997
AUT
+5.23
47.71
23
KOHLER Marco
1997
SUI
+5.32
48.35
24
FELBER John
1996
SUI
+5.55
50.00
25
FIVEL Sacha
1998
FRA
+5.60
50.35
26
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+5.79
51.71
27
DORN Carlo
1998
GER
+6.55
57.15
28
DICK Lukas
1996
GER
+6.59
57.44
29
KREILINGER Markus
1996
GER
+7.26
62.23
30
BOLZ Jonas
1999
GER
+8.29
69.60
31
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+8.33
69.89
32
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+8.55
71.46
33
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+9.61
79.05
34
MIETZ Tim-ole
1999
GER
+9.69
79.62
35
RHOMBERG Adrian
1996
AUT
+9.92
81.27
36
HOCK Kevin
1998
GER
+12.33
98.51
37
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+12.55
100.09
38
BEHA Moritz
1998
GER
+13.01
103.38
39
HUBMANN Tobias
1999
GER
+15.31
119.84
40
KRINNINGER Maximilian
1999
GER
+29.37
220.45
Did not finish 2nd run
RABANSER Alexander
1993
ITA
BRENCE Christoph
1999
GER
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
VETTER Alexander
1993
GER
BEUTLER Luca
1996
SUI
BUSTA Julian
1997
AUT
ANGUENOT Leo
1998
FRA
SCOTT Alec
1997
AUS
ZELLER Yannik
1996
GER
LE DANTEC Alexandre
1997
FRA
CHRAPEK Adam
1993
POL
CHIESA Andrea
1994
ITA
VOGELSANG Robin
1995
SUI
GUALAZZI Michele
1994
ITA
PASINI Giovanni
1994
ITA
GRUBER Christian
1993
GER
WALCH Magnus
1992
AUT
BREAN Alessandro
1991
ITA
MEINERS Maarten
1992
NED
MEIER Daniel
1993
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GEIGER Yannic
1998
GER
BUEHLER Fabian
1999
LIE
HASER Nils
1999
GER
HEGELE Matthias
1999
GER
SCHRAMM Jacob
1999
GER
DATZER Yannick
1999
GER
KUHNLE Yannick
1998
GER
STECHL Christoph
1998
GER
SIEGMUND Tim
1998
GER
DEMATTIO Sion
1998
GER
FETSCHER Moritz
1999
GER
CAILLOT Ken
1998
FRA
VOELLO Oskar Rosberg
1996
NOR
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
MASSON Adrien
1997
FRA
HERPIN Leny
1995
FRA
ZAZZI Pietro
1994
ITA
FOREJTEK Filip
1997
CZE
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run