official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHMID Alexander
1994
GER
1:56.04
20.00
2
STRASSER Linus
1992
GER
+0.77
26.70
3
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+0.99
28.62
4
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+1.34
31.66
5
DORNER Thomas
1998
AUT
+1.37
31.92
6
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+1.57
33.67
7
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+1.61
34.01
7
GUT Ian
1995
LIE
+1.61
34.01
9
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+1.63
34.19
10
WOLF Simon Luca
2001
GER
+1.66
34.45
11
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.69
34.71
12
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+1.70
34.80
13
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.71
34.88
14
JOCHER Simon
1996
GER
+1.73
35.06
15
MEISSL Christoph
2000
AUT
+1.77
35.41
16
PIZZATO Matteo
2000
ITA
+1.93
36.80
17
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+2.02
37.58
18
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+2.05
37.84
19
GASSER Lukas
2001
AUT
+2.53
42.02
20
GRAMMEL Anton
1998
GER
+2.57
42.37
21
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+2.87
44.98
22
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.96
45.76
23
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+2.99
46.02
24
WITTE Linus
2001
GER
+3.02
46.29
25
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+3.30
48.72
26
MAYR Lukas
2004
GER
+3.73
52.47
27
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
+3.90
53.95
28
HERZOG Fabian
2003
GER
+5.97
71.96
29
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
+6.61
77.53
30
IRMEN Ayk
2003
GER
+6.74
78.66
31
NORYS Felix
2005
GER
+7.34
83.89
32
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+7.82
88.06
33
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+7.96
89.28
34
NEFF Alois
2001
GER
+8.12
90.68
35
POLLER Max
2005
GER
+8.16
91.02
36
BRENCE Christoph
1999
GER
+8.44
93.46
37
SCHMID Philipp
2000
GER
+8.86
97.12
38
ROESLE Felix
2005
GER
+8.99
98.25
39
GOESSL Florian
2002
GER
+9.39
101.73
40
SCHWARZ Fabian
2005
GER
+9.58
103.38
41
WIDMESSER Simon
2005
GER
+10.31
109.74
42
MUSSNER Joseph
2005
GER
+10.51
111.48
43
SCHULLER Daniel
2005
GER
+10.86
114.52
44
KLEINE Luis
2005
GER
+12.83
131.67
45
FRIBERT Henrik
2001
GER
+13.48
137.33
46
GERSTL Tim
2000
GER
+13.83
140.37
47
DAVIES Alex
2002
GBR
+14.44
145.68
48
LUDWIG Max
2002
GER
+14.53
146.47
49
RENDL Laurence
2005
GER
+15.10
151.43
50
WEINMANN Gustav
2004
GER
+15.29
153.08
51
SIGLHUBER Martin
2004
GER
+15.70
156.65
52
PASEL Leo
2004
GER
+15.93
158.65
53
HUENTEN Gustav
2005
GER
+16.35
162.31
54
UNGER David
2003
GER
+16.59
164.40
55
EISENRIEDER Karl
2005
GER
+16.76
165.88
56
TUBBS Charlie
2003
GBR
+16.87
166.83
57
STEINER Vincent
2005
GER
+18.64
182.24
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
UNTERMANN Sven Gero
2000
GER
UPTON Jack
2004
GBR
MANHART David
2004
GER
BRUCH-WAGNER Simon
2001
GER
GRAUER Timon
2004
GER
EPPLE Lorenz
2005
GER
FISCHER Raphael
2003
GER
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
SIEGWOLF Christian
2005
GER
DICK Lukas
1996
GER
LEGGETT Connor
2000
AUS
NANTSCHEV Simon
1998
GER
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
KAGLEDER Matthias
2003
GER
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
AMMAN Hannes
2002
GER
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run