official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FABRE Jonas
1993
FRA
2:15.71
12.41
2
ROULIN Gilles
1994
SUI
+0.18
13.71
3
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+0.20
13.85
4
MEIER Daniel
1993
AUT
+0.64
17.03
5
STRICKER Martin
1991
SUI
+1.13
20.57
6
PERRIER Paul
1995
FRA
+1.37
22.30
7
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+1.66
24.40
8
DELSANTE Rocco
1991
ITA
+1.67
24.47
8
GENOUD Amaury
1993
SUI
+1.67
24.47
10
BARANDUN Gian Luca
1994
SUI
+1.98
26.71
11
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
+2.13
27.79
12
MANFRINI Marco
1992
ITA
+2.37
29.52
13
REYMOND Marco
1994
SUI
+2.61
31.26
14
FALGOUX Remy
1996
FRA
+2.63
31.40
15
ALLEGRE Nils
1994
FRA
+2.90
33.35
16
COTTINEAU Vito
1997
FRA
+3.08
34.65
17
JENAL Sandro
1992
SUI
+3.41
37.03
18
FISCHBACHER Marco
1997
SUI
+3.44
37.25
19
TAKKI Teddy
1996
FIN
+3.72
39.27
20
BARWOOD Adam
1992
NZL
+3.98
41.15
21
HINTERMANN Niels
1995
SUI
+4.88
47.65
22
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+6.55
59.71
23
BEGUELIN Axel
1997
SUI
+7.20
64.40
24
ITEN Matthias
1999
SUI
+7.28
64.98
25
ROESTI Lars
1998
SUI
+7.30
65.13
26
METTLER Josua
1998
SUI
+7.47
66.35
27
BERTHER Rafael
1997
SUI
+7.66
67.73
28
HEHLI Gian-Andrea
1997
SUI
+7.67
67.80
29
ROCHAT Marc
1992
SUI
+8.02
70.32
30
MESOT Quentin
1998
SUI
+8.60
74.51
31
ROGENTIN Silvano
1998
SUI
+8.77
75.74
32
KUNZ Delio
1999
SUI
+9.11
78.20
33
ROGENTIN Patrick
1996
SUI
+9.24
79.13
34
ERNI-BOSE Nayan
1997
SUI
+9.40
80.29
35
AREGGER Gabriel
1997
SUI
+9.57
81.52
36
BOISSET Arnaud
1998
SUI
+9.59
81.66
37
DOBLER Yannik
1997
SUI
+10.03
84.84
38
SCHMID Lukas
1994
SUI
+10.54
88.52
39
HOLLENSTEIN Luca
1997
SUI
+10.90
91.12
40
ACKERMANN Arne
1998
SUI
+11.26
93.72
41
STOESSEL Gian-Marco
1999
SUI
+11.37
94.52
42
WOLF Marco
1999
SUI
+11.40
94.73
43
MANI Luca
1998
SUI
+11.57
95.96
44
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
+12.00
99.07
45
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
+13.23
107.95
46
GANDER Mario
1998
SUI
+13.64
110.91
47
GERBER Gion
1997
SUI
+13.81
112.14
48
GENASCI Kevin
1999
SUI
+13.94
113.07
49
BUESCHLEN Dario
1999
SUI
+14.01
113.58
50
KARRER Marco
1999
SUI
+14.18
114.81
51
THUERIG Robin
1997
SUI
+14.45
116.76
52
LUSTENBERGER Richard
1998
SUI
+15.60
125.06
52
PIAZZA Matteo
1998
SUI
+15.60
125.06
54
KUENZI Jeremias Hans-jakob
1999
SUI
+17.00
135.17
55
ARPAGAUS Ivo
1999
SUI
+17.47
138.57
56
BERGMANN Johannes
1998
GER
+18.29
144.49
57
MARAS Jan
1999
CZE
+22.53
175.11
58
FREYENMUTH Nils
1998
SUI
+23.69
183.48
59
BETTS Izaac
1997
NZL
+31.87
242.55
Did not finish 2nd run
SCHERER Fabio
1999
SUI
CHABLOZ Yannick
1999
SUI
FIALA Eduard
1999
CZE
KAECH Noah
1997
SUI
AMSTUTZ Gian-Luca
1997
SUI
WIGGENHAUSER Sandro
1997
SUI
SCHENK Daniel
1998
SUI
HAENGGI Michael
1997
SUI
VIRKKULA Santeri
1996
FIN
CAPLAZI Moreno
1997
SUI
WALPEN Dario
1996
SUI
BERGAMIN Silvano
1997
SUI
WESTERMARCK William
1997
FIN
SIMONET Livio
1998
SUI
FELBER John
1996
SUI
BEUTLER Luca
1996
SUI
BOESCH Marc
1996
SUI
KUONEN Lars
1995
SUI
BRASSER Sven
1995
SUI
SPARR Maurus
1998
SUI
JUNG Dong-hyun
1988
KOR
ZOGG Tim
1994
SUI
HANDOLIN Juho
1997
FIN
MANKINEN Miikka
1997
FIN
PETER Jan
1996
SUI
SEILER Lucas
1995
SUI
LUBASCH Luca
1995
SUI
PFIFFNER Marco
1994
LIE
STEINER Bruno
1994
SUI
GAEMPERLE Marco
1996
SUI
SCHAERER Elia
1995
SUI
KRYENBUEHL Urs
1994
SUI
BISSIG Semyel
1998
SUI
VOGELSANG Robin
1995
SUI
BACK Robin
1996
FIN
MOOSER Marc
1993
SUI
CASTELLON Rudy
1994
FRA
BUGNARD Pierre
1993
SUI
PICCARD Roy
1993
FRA
BONVIN Anthony
1994
SUI
STEIMLE Simon
1991
SUI
TUMLER Marco
1988
SUI
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
PLACE Francois
1989
FRA
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
FEASEY Willis
1992
NZL
WALCH Magnus
1992
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FITZGERALD George
1999
NZL
NOVOTNY Lukas
1999
CZE
LORENZINI Gabriele
1999
ITA
MATHIS Shane
1999
SUI
ARNOLD Christian
1999
SUI
WINZAP Mike
1999
SUI
BISSIG Yannick
1999
SUI
CADONAU Didier
1998
SUI
HOLENSTEIN Lars
1997
SUI
DARBELLAY Valentin
1997
SUI
ZIPPERT Lukas
1998
SUI
STOBBIES Lukas
1995
SUI
MATHIS Kean
1998
SUI
ZUERCHER Ramon
1991
SUI
KOHLER Adrian
1996
SUI
ZAMPATTI Gian-Andrea
1997
SUI
BARANDUN Lucien
1997
SUI
ANTONIN Benoit
1995
SUI
VOEGELI Fabio
1994
SUI
BIASCI Marco
1997
ITA
MODESTI Matteo
1997
ITA
NOEL Clement
1997
FRA
PARK Je-yun
1994
KOR
CHIESA Andrea
1994
ITA
PFISTER Marc
1994
SUI
BERETTA Carlo
1992
ITA
KYUNG Sung-hyun
1990
KOR
GARIBOLDI Federico
1994
ITA
Disqualified 1st run