official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LEITGEB Richard
1994
AUT
1:20.04
23.13
2
YOUNG Joseph
1996
CAN
+1.31
34.91
3
YATES Cooper
1997
CAN
+1.91
40.31
4
JUNG Min-Sik
1997
KOR
+2.33
44.09
5
CARDAMONE Devon
1995
USA
+2.52
45.80
6
THROM Benjamin
1996
USA
+2.57
46.25
7
HEDELIN Olof
1998
SWE
+2.59
46.43
8
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+2.64
46.88
9
MUELLER Tagert
1997
USA
+2.70
47.42
10
DORN Carlo
1998
GER
+3.16
51.56
11
KNORPP Griffin
1998
USA
+3.28
52.64
12
COOKSON Bryan
1994
CAN
+3.44
54.07
13
ROSA Antonio
2000
AUT
+3.80
57.31
14
OSSELAER Ian
1998
USA
+3.91
58.30
15
SNYDER Will
1998
USA
+4.11
60.10
16
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
+4.31
61.90
17
SALVI Mauro
1998
ITA
+4.78
66.13
18
GALLINA Simone
2000
ITA
+5.42
71.89
19
VAN DEURSEN Jake
1994
USA
+5.66
74.04
20
MCGRATH Scott
1999
USA
+5.85
75.75
21
THUERIG Robin
1997
SUI
+6.24
79.26
22
HUR Seung-wook
1972
KOR
+6.38
80.52
23
THOMAS Tucker
2001
USA
+7.19
87.81
24
YANG Dong-Hyuk
1998
KOR
+8.63
100.76
25
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
+8.75
101.84
26
TABER Benjamin
2000
USA
+9.48
108.41
27
WEEKS Oliver
2001
GBR
+10.05
113.53
28
LARIMER Max
2001
USA
+10.33
116.05
29
RICH Jackson
1998
NZL
+10.63
118.75
30
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
+11.92
130.36
31
KIM Sung-Jun
1997
KOR
+12.21
132.97
32
CLARKE Callum
2001
GBR
+12.94
139.53
33
AMON FRANCESCHI Bruno
2001
USA
+12.99
139.98
34
HARLEY Kieran
2001
CAN
+13.38
143.49
35
DEMPSEY Hugh
2001
USA
+13.44
144.03
36
CARAVELLI Kevin
1999
USA
+13.66
146.01
37
FOLKMAN Jack
2001
USA
+15.35
161.21
38
REYNOLDS Jake
2001
USA
+15.48
162.38
39
SOSNKOWSKI Kazimir
2001
USA
+16.59
172.37
40
FARNSWORTH Joseph
1999
NZL
+18.16
186.49
41
WHETU Nikau
2001
NZL
+19.02
194.22
42
CHIN Han
2001
KOR
+20.61
208.53
43
PULVER Zac
2001
AUS
+22.94
229.49
44
SHERLOCK Jay
2001
NZL
+25.30
250.72
45
DAVIS Alexander
1999
NZL
+26.83
264.48
46
FINNEGAN Max
2001
NZL
+31.61
307.48
47
MCELROY Henry
2000
NZL
+34.32
331.86
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
CASHMORE William
2001
NZL
BLOOM Ryan
2001
GBR
SHRESTHA Saphal-Ram
1998
NEP
FERRAR William
1998
NZL
BAXTER-MCASEY Ethan
2001
NZL
DORFMAN Robert
1998
GBR
FITZGERALD George
1999
NZL
ELLIS Ben
2000
NZL
TSUTSUMI Masashi
1999
JPN
BENDER Timothy
1999
USA
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
ANDREWS Sam
1996
NZL
KWON Ki-Yun
1998
KOR
WILLS Angus
1999
GBR
LYNCH Ian
2000
USA
WIGGENHAUSER Sandro
1997
SUI
YATES Dawson
2000
CAN
PIAZZA Matteo
1998
SUI
LEBLANC Gus
2000
USA
KAPUSCINSKY Noe
1999
CAN
PARK hyuk
1990
KOR
NARDELLI Martin
1998
ITA
Disqualified 1st run