official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
2:05.38
20.66
2
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+0.68
25.98
3
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+0.81
26.99
4
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
+1.30
30.82
5
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+1.85
35.12
6
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
+2.10
37.07
7
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+2.14
37.39
8
OEVERAAS Erlend
1996
NOR
+2.21
37.93
9
STAURSET Isak
1999
NOR
+2.25
38.25
10
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+2.37
39.18
11
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+2.41
39.50
12
FAARUP Christoffer
1992
DEN
+2.64
41.29
13
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+2.68
41.61
14
NYMAN Fabian
1997
SWE
+2.91
43.41
15
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+3.08
44.73
16
LODDEN Andreas
1996
NOR
+3.31
46.53
17
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+3.44
47.55
18
PERSSON Jacob
1998
SWE
+3.45
47.63
19
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
+3.64
49.11
20
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+3.75
49.97
21
HEDELIN Olof
1998
SWE
+4.13
52.94
22
STRAND Simen
1999
NOR
+4.97
59.51
23
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+5.14
60.84
24
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+5.23
61.54
25
HAHTELA Henri
2001
FIN
+5.84
66.31
26
KUFAAS Simen
1997
NOR
+6.10
68.34
27
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+6.57
72.01
28
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+7.08
76.00
29
JONSSON William
2001
SWE
+7.11
76.23
30
BJORDAL Kristian August
1999
NOR
+7.53
79.52
31
BRATSBERG Herman
1998
NOR
+7.85
82.02
32
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+8.25
85.14
33
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
+8.35
85.93
34
PALOSAARI Joel
2001
FIN
+8.60
87.88
35
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+9.27
93.12
36
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+10.19
100.31
37
FITZGERALD Rory
2000
GBR
+10.37
101.71
38
OESTHEIM Egil Markus
1999
NOR
+10.54
103.04
39
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
+11.55
110.94
40
SEGELMAN David
2001
SWE
+11.57
111.09
41
STAURSET Olav
1997
NOR
+12.00
114.45
42
BODEN Victor
2000
SWE
+16.69
151.11
43
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
+17.48
157.29
Did not finish 2nd run
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
NIVRE Fredrik
1999
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
BAUGEROED Ola Einbu
1995
NOR
KUIKKANIEMI Tuukka
1998
FIN
EVJEN Haakon
1997
NOR
TEFRE Mathias
1999
NOR
NERSNAES Peder
2000
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
ANTONSEN Fredrik Lolland
1999
NOR
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
RUUD Mats
1998
NOR
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LINDSTROEM Filip
2000
SWE
FELDE Reiel Daling
2000
NOR
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
STENERSEN Sivert
2000
NOR
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
TOERNQVIST David
1998
SWE
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
HANSSON William
2001
SWE
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
FROELAND Haakon Isaksen
1996
NOR
HEMBRE Ivar
1998
NOR
BAKKE Jakob
1999
NOR
BERGMAN Johan
1998
SWE
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
NORUM Elias
1998
NOR
JONSSON Carl
2000
SWE
Did not start 1st run