official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRASSL Paulina
1994
SWE
1:45.86
25.77
2
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+0.13
26.65
3
KERVEN Michelle
1998
SWE
+0.33
28.01
4
WEDIN Louise
1995
SWE
+1.69
37.26
5
DAHLIN Agnes
1999
SWE
+1.71
37.40
6
RESEN Henriette
1999
NOR
+1.91
38.76
7
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+1.94
38.96
8
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+2.10
40.05
9
BRAKESTAD Vilde
1997
NOR
+2.33
41.62
10
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
+2.89
45.43
11
OLSSON Lisa
1998
SWE
+3.13
47.06
12
GIDLUND Sofie
1996
SWE
+3.20
47.53
13
BAKKE Bianca
2000
NED
+3.34
48.49
14
HORGEN Catharina Astrup
1999
NOR
+3.50
49.58
15
SOEFTELAND Helena Hoerte
1998
NOR
+3.56
49.98
16
SAETHERENG Hannah
1999
NOR
+3.64
50.53
17
OLSEN Bertine Aam
1999
NOR
+4.17
54.13
18
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+4.23
54.54
19
NYBERG Kaisa
1995
FIN
+4.33
55.22
20
NEMCOVA Klaudia
2000
SVK
+4.79
58.35
21
SANDERBERG Fanny Cathrine
1998
NOR
+4.95
59.44
22
STAVSETH Veslemoey Kihle
1998
NOR
+5.53
63.38
23
TELJE Elise
2000
NOR
+6.14
67.53
24
FALKSETE Ylva Tone
2000
NOR
+7.18
74.60
25
VARNE Bergitte
1999
NOR
+7.71
78.21
26
AANDAL Marthe Toesse
1999
NOR
+9.00
86.98
27
LARSEN Andrea Skaaland
1999
NOR
+9.31
89.09
28
RYGH Jenny
2000
NOR
+9.71
91.81
29
MOLTZAU Serine
2000
NOR
+12.38
109.97
30
SANDEGGEN Saga
1998
NOR
+12.86
113.24
31
RYGH Johanne
1998
NOR
+14.51
124.46
32
HERDLEVAER Marie Bartnes
1999
NOR
+16.14
135.55
33
BERGE Ylva
1999
NOR
+16.93
140.92
34
ROSTADSAND Synne Johanne Eikeland
1999
NOR
+17.10
142.07
35
MELBYE Karen Tjelta
2000
NOR
+17.83
147.04
36
HAUKAASVEEN-MOEN Madeleine
1998
NOR
+17.87
147.31
37
TORGERSEN Mina
2000
NOR
+18.75
153.30
38
NYQUIST Hanna
2000
USA
+19.19
156.29
39
STENBAKK Lise
1999
NOR
+20.24
163.43
40
HJALMARS Sanna
2000
SWE
+21.49
171.93
41
KOJEN Aurora
2000
NOR
+24.56
192.81
Did not finish 2nd run
NAESS Martine
1998
NOR
KROGH Madeleine
2000
NOR
ANDERSEN Hannah
2000
NOR
ROEYNSTRAND Elise
1998
NOR
BIRKISDOTTIR Andrea Bjork
1998
ISL
STEIN Elizabeth Bjelke
1997
NOR
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
ANDERSEN Saskia
1997
NOR
OEGREN Hanna
1997
SWE
HILTULA Lisa
1995
SWE
JANSSON Louise
1995
SWE
RASK Sara
2000
SWE
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MOHOLDT Frida-Sofie
2000
NOR
DIRKSEN Kaya
2000
NED
LARSEN Emilie
1999
DEN
TORGERSEN Astrid Storaker
1999
NOR
PATRICKSSON Anniken Philippa
1997
NOR
OVERAAS Frida
1999
NOR
OEHMAN Isabelle
1995
SWE
GABRIELSSON Moa
1996
SWE
LIDBERG Anna
1995
SWE
KARLSSON Hildur
1996
SWE
ENGESET Eirin Linnea
1995
NOR
HENNING Emelie
1999
SWE
STENVALL Emma
1996
SWE
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
HAMNES Ingrid
1998
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run