official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EFIMOV Simon
1996
RUS
1:27.14
8.05
2
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.94
15.92
3
RASSAT Paco
1998
FRA
+1.22
18.27
4
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.28
18.77
5
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.32
27.49
6
DOBLER Yannik
1997
SUI
+2.41
28.24
7
PAULUS Daniel
1994
CZE
+2.52
29.16
8
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+2.71
30.75
9
PERSSON Jesper
1995
SWE
+2.82
31.67
10
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+2.90
32.34
11
SALINI Alessandro
1998
ITA
+2.99
33.10
12
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+3.27
35.44
13
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
+3.44
36.87
14
WALCH Linus
1994
AUT
+3.54
37.71
15
KIENREICH Julian
1996
AUT
+3.83
40.14
16
BOISSET Arnaud
1998
SUI
+4.12
42.56
17
JUNG Minsik
1997
KOR
+4.71
47.51
18
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+5.01
50.02
19
HUG Manuel
1996
LIE
+5.13
51.03
20
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+5.62
55.13
21
HYSKA Martin
1994
SVK
+6.32
60.99
22
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+6.75
64.60
23
KIM Dong-Cheul
1997
KOR
+6.92
66.02
24
KLINSKY Tomas
1998
CZE
+7.16
68.03
25
OSCH Matthieu
1999
LUX
+8.01
75.15
26
ZVEJNIEKS Davis
1998
LAT
+8.32
77.75
27
PICININI Luca
2000
ITA
+8.55
79.68
28
SIEGMUND Tim
1998
GER
+8.56
79.76
29
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+9.67
89.06
30
GRANDJEAN Eliot
2000
BEL
+9.79
90.06
31
SZCZEPANIK Antoni
1996
POL
+11.08
100.87
32
SKINNER Gary
1998
IRL
+11.47
104.14
33
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+15.21
135.47
34
BACIGALUPO Tomas
1998
ARG
+21.34
186.82
35
GORDEEV Maksim
1995
KGZ
+24.90
216.65
36
BEHLOK Allen
1998
LBN
+27.33
237.00
37
GAIPOV Aldiyor
1998
UZB
+33.18
286.01
38
SOHIBOV Sohibnazar
1996
TJK
+45.79
391.65
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BUKHARBAEV Damir
1996
UZB
BRANCAL Ricardo
1996
POR
ZOKIROV Barakatullo
1999
TJK
VIRRO Sten-Mark
1997
EST
LIMON Nihat Enes
1998
TUR
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
REILLY Garreth
1999
IRL
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
SAMGUL Kaan
2000
TUR
MADRO Oskar
1998
SVK
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
VAN CEULEBROECK Dries
2000
BEL
MINTEGUI Ibon
1999
ESP
SIROKI Lovro
1999
CRO
LAMON Leo
1996
BEL
BLANCHARD Felix
1998
CAN
BEBENEK Szymon
1998
POL
PERRIER Paul
1995
FRA
STEINWALL Filip
1997
SWE
ALLARD Jean-Christophe
1996
CAN
HJARTARSON Odin
1997
SWE
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
VIETTI Federico
1997
ITA
SKOREPA Jan
1996
CZE
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
ANDREIS Sebastiano
1997
ITA
REVUCKY Samuel
1999
SVK
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
KIM Dong Woo
1995
KOR
MOSESOV Gleb
1998
RUS
LEE Han-Hee
1997
KOR
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
VOROBEV Denis
1997
RUS
STEPAN Martin
1995
CZE
RUPNIK Matevz
1997
SLO
BAUDIN Loic
1997
FRA
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
SIMONET Livio
1998
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run