official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
2:45.99
6.00
2
PHILP Trevor
1992
CAN
+0.28
7.65
3
NEF Tanguy
1996
SUI
+0.56
9.31
4
RAPOSO Charlie
1996
GBR
+1.22
13.20
5
DVORACEK Addison
1996
USA
+1.71
16.10
6
ROBERTS Hig
1991
USA
+1.81
16.69
7
BARWOOD Adam
1992
NZL
+2.04
18.04
8
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+2.15
18.69
9
MEGARRY Morgan
1993
CAN
+2.18
18.87
10
STEFFEY George
1997
USA
+2.29
19.52
11
ROEISLAND Max
1994
NOR
+2.30
19.58
12
RADAMUS River
1998
USA
+2.32
19.70
13
CRAWFORD James
1997
CAN
+2.50
20.76
14
READ Jeffrey
1997
CAN
+2.82
22.65
15
WINTERS Luke
1997
USA
+2.89
23.06
16
WEISEL Kipling
1995
USA
+2.94
23.36
17
DUFFY Drew
1995
USA
+2.96
23.48
18
SEGER Riley
1997
CAN
+3.11
24.36
19
GOWER Jack
1994
GBR
+3.30
25.48
20
KETTERER David
1993
GER
+3.51
26.72
20
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+3.51
26.72
22
GRAND Guillaume
1992
FRA
+3.71
27.90
23
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+3.96
29.38
24
WERRY Tyler
1991
CAN
+4.23
30.97
25
DUPRATT Samuel
1993
USA
+4.24
31.03
26
LEEVER Alex
1995
USA
+4.49
32.51
27
DRILLER Garret
1996
USA
+4.62
33.28
28
BELL Jeffrey
1993
CAN
+5.75
39.95
29
WOOLSON Thomas
1993
USA
+5.90
40.83
30
WAGNER Kalle
1997
USA
+6.56
44.73
31
WALCH Linus
1994
AUT
+6.78
46.03
32
MILLER Andrew
1998
USA
+6.86
46.50
33
FOURNIER Simon
1997
CAN
+7.09
47.86
34
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
+7.26
48.86
35
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
+7.59
50.81
36
THROM Benjamin
1996
USA
+7.70
51.46
37
SEYMOUR Jett
1998
USA
+7.92
52.76
38
TORIBIO Devon
1999
USA
+8.12
53.94
39
WALLACE Liam
1999
CAN
+8.13
54.00
40
GILE Bridger
1999
USA
+8.70
57.36
41
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
+9.10
59.73
42
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
+9.85
64.15
43
MEALEY Jake
1998
CAN
+9.86
64.21
44
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+10.14
65.87
45
GRABINSKI Adrien
1999
CAN
+10.18
66.10
46
GONEAU William
1999
CAN
+10.45
67.70
47
GRASIC Martin
1995
CAN
+11.05
71.24
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not qualify for 2nd run
KURKJIAN Anthony
2001
CAN
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
ERICKSON Bennett
1999
CAN
FORSYTH Jack
2000
CAN
YATES Dawson
2000
CAN
DONALD Gavin
1999
CAN
ATHANS Marcus
2000
CAN
HILL Dawson
1999
CAN
KOWALCZYK Myles
2000
CAN
BOZHINOVSKI Luka
1998
MKD
NELSON Isaiah
2001
USA
VALENTIN Alexander
1999
CAN
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
Did not finish 1st run
APPLEGATH Liam
2001
CAN
DALTON Eric
1999
CAN
WALL Sam
1998
CAN
ANDERSON Tommy
1998
USA
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
DUFF Sam
2000
CAN
MILLER Max
2001
USA
HAFERMAN Eric
1994
USA
FORTIN Alexandre
1997
CAN
VITTECOQ Justin
1999
CAN
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
KEANE Jack
1998
USA
DILLING Jacob
1999
USA
JORDAN Asher
1999
CAN
PHILLIPS Jordan
1998
CAN
WATSON Hunter
1999
CAN
KENNEY Patrick
1997
USA
SZWEBEL Florian
1996
USA
KRUPKA Jimmy
1998
USA
FEASEY Willis
1992
NZL
ARVIDSSON Erik
1996
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run