official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NOENS Nastasia
1988
FRA
1:26.81
20.00
2
RASK Sara
2000
SWE
+0.09
20.76
3
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
+0.53
24.46
4
VIVIANI Serena
1999
ITA
+1.19
30.01
5
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+1.22
30.26
6
KORPIO Nella
1999
FIN
+1.33
31.18
7
HERZ Celina
2000
AUT
+1.55
33.03
8
BISSIG Carole
1996
SUI
+1.72
34.46
9
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+1.79
35.05
10
MASCHERONA Marika
1998
ITA
+1.88
35.81
11
FANTI Francesca
1999
ITA
+1.94
36.31
12
ESCANE Doriane
1999
FRA
+2.02
36.99
13
INSAM Vivien
1997
ITA
+2.06
37.32
14
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+2.52
41.19
15
TOTH Zita
2002
HUN
+2.74
43.04
16
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
+2.84
43.88
17
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+2.90
44.39
18
MARCORA Carlotta Maria Clara
1999
ITA
+2.91
44.47
19
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
+2.95
44.81
20
BERGE Tuva
2001
NOR
+3.07
45.82
21
TOMSIC Nika
2000
SLO
+3.13
46.32
22
HAUGLAND Ine
2002
NOR
+3.23
47.16
23
VALLERIANI Giulia
2004
ITA
+3.42
48.76
24
FLATSCHER Julia
2000
AUT
+3.44
48.93
25
LACHEB Kenza
1998
FRA
+3.60
50.27
26
TEN RAA Gwyneth
2005
LUX
+3.66
50.78
27
POMARE Ambra
2004
ITA
+3.72
51.28
28
CLASON Julia
2003
NOR
+5.00
62.05
29
TSIKLAURI Nino
1993
GEO
+5.01
62.13
30
MAHON Sophie
2001
AUS
+5.16
63.39
31
HENRIKSSON Charlotte
2003
FIN
+5.20
63.73
32
JOHANSSON Stella
2003
USA
+5.76
68.44
33
ANTONINI Maria Sole
2004
ITA
+5.99
70.37
34
NOVA Tereza
1998
CZE
+6.81
77.27
35
RAMSTAD Elle
2003
NOR
+6.88
77.86
36
GAUL Sammie
2001
AUS
+7.59
83.83
37
GASSER Lena
2004
AUT
+8.70
93.16
38
PUCKETT Riley
2003
USA
+8.81
94.08
39
STOCK Kathrin
2002
AUT
+8.93
95.09
40
PETTEROE Heddy Elisabeth
2003
NOR
+9.04
96.02
41
COSTA Virginia
2005
ITA
+9.53
100.14
42
DOBLER Sina
2005
AUT
+10.55
108.72
43
UNTERHUBER Lena
2004
ITA
+10.98
112.33
44
GARCIA LAFOZ Claudia
2004
AND
+11.05
112.92
Did not finish 2nd run
YOKOUCHI Maharu
2000
JPN
BROENS Ida Sofie Bunsov
1999
DEN
MEDINA GIRONES Iria
2003
AND
RODARI Lisa
2001
ITA
WOESS Laura
2000
AUT
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
WIESER Emma
2003
ITA
MIJARES RUF Carla
2002
AND
STEINMAIR Laura
2000
ITA
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
HUDSON Piera
1996
NZL
KOMSIC Andrea
1996
CRO
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run