official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SOETAERT Michael
1996
CAN
1:49.06
28.83
2
TOUTANT Simon-Claude
1991
CAN
+0.94
35.04
3
FORTIN Alexandre
1997
CAN
+1.33
37.61
4
LAJOIE Vincent
1993
CAN
+1.73
40.25
5
KIRSHENBLATT Max
1998
CAN
+2.62
46.13
6
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
+3.27
50.42
7
LALIBERTE Felix
1996
CAN
+4.96
61.58
8
BARNEY Ryan
1994
USA
+5.26
63.56
9
TAYLOR Aaron
1995
CAN
+5.33
64.02
10
PARADIS Olivier
1999
CAN
+5.54
65.40
11
DELMAS-FRENETTE Guillaume
2000
CAN
+8.65
85.94
12
MARLER Aidan
2000
CAN
+11.94
107.66
13
LACHAPELLE Felix-Antoine
2000
CAN
+12.56
111.75
14
LANGHORNE Patrick
2000
CAN
+14.86
126.93
15
ROSS Evan
1999
CAN
+19.52
157.70
16
COTE Mathieu
2000
CAN
+21.93
173.61
17
LENNOX Trevor
1994
USA
+25.78
199.03
18
REISE Victor
1998
CAN
+25.90
199.82
19
COTE Gabriel
1991
CAN
+44.36
321.69
Did not finish 2nd run
MASSICOTTE Jean-Philippe
1991
CAN
MASSE Jean-Daniel
2000
CAN
BRUNET Charles
2000
CAN
ARSENAULT Cedric
2000
CAN
EMOND Antoine
2000
CAN
CHENEVERT Alexandre
1999
CAN
PICHET Louis
1999
CAN
CORBEIL-SAVAGE Julien
1998
CAN
COTE Thomas
1997
CAN
DEMERS Emile
1996
CAN
CAILLE Tristan
1999
CAN
YANTHA Jacob
1999
CAN
DE VARENNES Gabriel
2000
CAN
QUIRK Britton
2000
CAN
QUAYLE Iain
1999
CAN
WOOD Harrison
1999
CAN
KORTE-MOORE Lake
1999
CAN
CANTONI Ben
1999
CAN
ALLARD Jean-Christophe
1996
CAN
KORNYA William
2000
CAN
COURVILLE Frederic
1997
CAN
GAVETT Tim
1998
USA
NORTON Jack
1998
CAN
THERRIEN FOURNIER Remi
1994
CAN
LAFONTAINE Gabriel
1995
CAN
GONEAU William
1999
CAN
BLANCHARD Felix
1998
CAN
MAYNE Zachary
1999
CAN
ZNAMIEROWSKI Ryan
1997
USA
LUEL Henry
1998
CAN
TOMII Taiga
1998
JPN
MAINS Gabriel
1994
CAN
LAMHAMEDI Sami
1997
MAR
DYMOND Cameron
1998
CAN
BURKS Jared
1997
CAN
SHARP Keegan
1997
CAN
VITTECOQ Justin
1999
CAN
LAMHAMEDI Adam
1995
MAR
ROBERTSON Carter
1994
USA
Did not finish 1st run
TREMBLAY Olivier
1999
CAN
TREMBLAY Raphael
2000
CAN
JOUBERT Matisse
2000
CAN
VENNE Alaric
2000
CAN
GOSSELIN Laurent
2000
CAN
DUFOUR Alexis
2000
CAN
BEDARD Gabriel
2000
CAN
PAQUIN Laurent
2000
CAN
VAN STEENE Matthias
2000
BEL
TELLIER Nicolas
1999
CAN
TREMBLAY-PERRON Benjamin
2000
CAN
LEDUC-LAFLECHE David
1999
CAN
BOULANGER Jerome
1993
CAN
ROY-ARSENEAULT Guillaume
1997
CAN
ST-AUBIN William
1997
CAN
SAMPSON Mitchell
2000
USA
VINET Julien
1997
CAN
FORGET-MILLETT Victor Elliot
1999
CAN
GONEAU Samuel
2000
CAN
KISLICH-LEMYRE York
2000
CAN
FERLAND Alexandre
1994
CAN
KING William
2000
CAN
MIVILLE-DESCHENES Maxime
1999
CAN
TRUDEL Jordann
1995
CAN
ALAIN Jacob
1999
CAN
REYNOLDS Zachary
1999
CAN
CIPELLETTI Nicolas
2000
CAN
HARTMANN Charles
2000
CAN
DESAUTELS Philippe
1999
CAN
LEBLANC Emile
1998
CAN
BOES Justin
1999
USA
BRIERE Sebastien
1998
CAN
JENKINS Jake
1998
USA
FRANCIS William
2000
CAN
LALONDE Mathys
2000
CAN
MERGL Joseph
1998
CAN
SHANTLER Thomas
1999
USA
MORIN Jerome
1998
CAN
MANGIACOTTI Brian
1995
USA
MATHIEU Benjamin
1999
CAN
WOOLSON Ian
1999
USA
HUTCHESON Trevor
1999
CAN
SENECAL Marc-Eugene
2000
CAN
DUFF Alex
1999
CAN
BOUCHARD William
1997
CAN
PILOTE Leo
1999
CAN
MCGREGOR Cam
1999
CAN
RODGERS Tristan
1998
CAN
MORIN Charles
1998
CAN
SCHMIDT Jared
1997
CAN
BEAURIVAGE Justin
1997
CAN
LALIBERTE Joe
1999
CAN
DUFF Sam
2000
CAN
LEBLANC Nicolas
1997
CAN
COPP Griffin
1999
CAN
PRICE Graeme
1995
GBR
KENNEDY John Austin
1994
CAN
PHILLIPS Jordan
1998
CAN
MERCIER ROBIN William
1995
CAN
QUEZEL Lambert
1996
CAN
MCCORMACK Declan
1999
CAN
WATSON Hunter
1999
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run