official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ESTEVE Axel
1994
AND
1:33.69
26.01
2
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.21
27.65
3
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.40
29.13
4
STRAND Andreas
1998
NOR
+0.56
30.37
5
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.67
31.23
6
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.69
31.39
7
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+0.90
33.02
8
EFIMOV Simon
1996
RUS
+0.97
33.57
9
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+1.08
34.42
10
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.42
37.07
11
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+1.69
39.18
12
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+2.32
44.09
13
POTH Robert
1997
GBR
+2.82
47.98
14
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+2.86
48.29
15
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+3.30
51.72
16
DYRBYE Casper
1996
DEN
+4.05
57.57
17
BIRAN Itamar
1998
ISR
+5.12
65.90
18
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+5.27
67.07
19
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+5.30
67.31
20
GUT Ian
1995
LIE
+5.40
68.08
20
DA PRADA Simone
2000
ITA
+5.40
68.08
22
SATO Shintaro
1996
JPN
+5.41
68.16
23
HOFER Damian
1999
ITA
+5.61
69.72
24
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
+6.97
80.32
25
JAPARIDZE Besarion
1998
GEO
+7.84
87.10
26
TOMII Taiga
1998
JPN
+8.66
93.49
27
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+9.67
101.36
28
CARDENA VILA Arnau
2004
ESP
+9.96
103.61
29
PARK Oscar
2004
CAN
+12.60
124.18
30
JENNINGS Toby
2004
GBR
+13.32
129.79
31
DANCIU Raul
2000
ROU
+14.14
136.18
32
ZANON Nicola
1996
THA
+14.54
139.30
33
GATTI Matteo
2001
SMR
+17.21
160.10
34
MICHEL-MAZAN Jules
2005
FRA
+17.25
160.42
35
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
+17.34
161.12
36
TAMAGNINI Alberto
2002
SMR
+19.44
177.48
37
LINDENMEYR Aksel
2005
USA
+19.95
181.45
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
ALHOWAISH Salman
1998
KSA
DAVIES Alex
2002
GBR
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
HADLEY Sam
2003
NZL
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
DE CASTELLARNAU RABELLA Lluc
2005
ESP
PARIS LLONCH Alex
2003
ESP
TORRES CASAS Aniol
2004
ESP
BLOOM Ryan
2001
GBR
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
SANCHEZ CABANAS Jonas
2004
ESP
KLAMMER Fabian
2002
AUT
BAKAS Asterios
2003
GRE
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
GUIGONNET Ed
2001
GBR
MOLING Samuel
1998
ITA
VINTER Owen
2001
GBR
GRAVIER Tiziano
2002
ARG
ADAMS Jack
1998
NZL
GALLINA Simone
2000
ITA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
LAINE Tormis
2000
EST
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR