official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MOSESOV Gleb
1998
RUS
1:44.59
26.92
2
BARKOV Daniil
2000
RUS
+0.79
32.43
3
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+0.92
33.34
4
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+1.52
37.53
5
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
+1.59
38.02
6
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+3.57
51.84
7
GURYANOV Nikita
1999
RUS
+4.74
60.00
8
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
+4.95
61.47
9
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
+5.06
62.24
10
MAKAROV Denis
1999
RUS
+5.17
63.00
11
CHERNOV Nazar
2001
RUS
+5.22
63.35
12
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
+5.43
64.82
13
TENISHEV Danila
2001
RUS
+5.44
64.89
14
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
+6.19
70.12
15
BILMAK Georgii
2000
RUS
+6.34
71.17
16
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
+7.37
78.36
17
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+7.78
81.22
18
CHURILKIN Artem
2001
RUS
+7.87
81.85
19
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
+8.83
88.55
20
BURMISTROV Evgeny
2000
RUS
+11.86
109.70
21
STARENKII Maksim
2002
RUS
+13.59
121.77
22
SHAROV Artem
2002
RUS
+13.61
121.91
23
USTIUZHANIN Pavel
2002
RUS
+13.97
124.43
24
NIKOLAEV Pavel
2002
RUS
+14.14
125.61
25
NAUMOV Sergei
1999
RUS
+16.99
145.50
26
TASHOV Eduard
2001
RUS
+17.61
149.83
27
HAIDUKOV Artem
2002
RUS
+17.81
151.23
28
NILOV Stepan
2001
RUS
+18.40
155.35
29
EFIMOV Alehandr
2002
RUS
+18.55
156.39
30
IABERDIN Denis
1996
RUS
+20.22
168.05
31
BUBER Andrey
2000
RUS
+22.89
186.68
32
ZABALUEV Aleksandr
2002
RUS
+26.92
214.81
Did not finish 2nd run
LI Sergey
2002
RUS
LEVIN Evgenii
2002
RUS
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
BOGDASHIN Danila
2002
RUS
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
IVANOV-POLIAKOV Evgenii
2001
RUS
MELCHAKOV Valeriy
2001
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
KHROMOV Alexey
2001
RUS
BOISOV Alexandr
1995
RUS
SIMONOV Daniil
1998
RUS
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
OGORODNIKOV Artur
2002
RUS
PETRENKO Nikita
2002
RUS
TRUBAEV Georgij
2002
RUS
SIROTENKO Pavel
2002
RUS
POPOV Artem
2002
RUS
SHEVCHENKO Mikhail
2002
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
PRAVILOV Ilya
2002
RUS
POPOV Nikolai
2002
RUS
KHAVRONOV Vasily
2002
RUS
LEDOVSKIY Dmitriy
2002
RUS
GAINANOV Amir
2002
RUS
BOROVINSKIY Mihail
2002
RUS
MIKHAILOV Dmitrii
1998
RUS
KRAVCHENKO Grigory
2002
RUS
NOH Jongbum
2002
KOR
LEE Chung-Yong
2002
KOR
SHLEMOV Vladislav
2002
KAZ
ZAINULLIN Zulfir
1998
RUS
AGAPOV Nikita
1999
RUS
GAINANOV Artur
1999
RUS
SUSLOV Artem
1999
RUS
KRUK Anton
1996
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
JU Seongmin
2001
KOR
KAZAKOV Pavel
2001
RUS
SOBOLEV Iurii
2001
RUS
ASTAPOV Dmitrii
1999
RUS
RASSVETAEV Alexandr
2001
RUS
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
KO Seokju
2001
KOR
ZVERNIK Vlad
1998
BLR
MAKAROV Aleksandr
1999
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
VALYNKIN Mikhail
1996
RUS
KUZNETCOV Artem
2000
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
KONKOV Aleksey
1998
RUS
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
VOROBEV Denis
1997
RUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run