official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ALPHAND Sam
1997
FRA
1:48.65
31.41
2
VAGHI Matteo
1996
ITA
+0.18
33.66
3
KOHLER Marco
1997
SUI
+0.53
38.04
4
KLUFTS Evan
1997
FRA
+0.58
38.67
5
FIVEL Sacha
1998
FRA
+0.62
39.17
6
CAZZANIGA Davide
1992
ITA
+0.72
40.42
7
DE VETTORI Matteo
1993
ITA
+0.91
42.80
8
DALMASSO Giacomo
2000
ITA
+1.04
44.43
9
BONARDI Alessio
1998
ITA
+1.42
49.18
10
ZAZZI Pietro
1994
ITA
+1.68
52.44
11
ZUECH Dominik
1996
ITA
+1.99
56.32
12
KNOLLSEISEN Tobias
1998
ITA
+2.00
56.44
13
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+2.08
57.45
14
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+2.11
57.82
15
SCUSSEL Federico
2001
ITA
+2.14
58.20
16
CAILLOT Ken
1998
FRA
+2.18
58.70
17
GATTO Francesco
1999
ITA
+2.58
63.70
18
RESINELLI Luca
1999
ITA
+2.91
67.84
19
ALPHAND Nils
1996
FRA
+2.96
68.46
20
MITTERMAIR Hugo
1998
ITA
+2.98
68.71
21
PERRIER Lucas
1997
FRA
+2.99
68.84
22
SARTORI Andrea
1998
ITA
+3.25
72.09
23
PIZZATO Matteo
2000
ITA
+3.83
79.35
24
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
+4.97
93.62
25
PARTH Max
2002
ITA
+5.26
97.25
26
GURINI Federico
2000
ITA
+5.77
103.63
27
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
+5.87
104.89
28
COSTELLA Niccolo
2001
ITA
+6.55
113.40
29
D AMICO Edoardo
2002
ITA
+6.57
113.65
30
AVALLONE Umberto
2001
ITA
+6.91
117.90
31
MORASCHINELLI Pietro
2000
ITA
+7.32
123.04
32
EGGER Dominik
2000
ITA
+7.58
126.29
33
LOCHMANN Simon
1999
ITA
+8.59
138.93
34
SMALDORE Aiace
2001
ITA
+9.35
148.45
35
RANZI Maximilian
2001
ITA
+22.44
312.30
36
STIEVANO Andrea
1999
ITA
+57.58
752.15
Did not finish 2nd run
TIMON Alberto
2001
ITA
DE MARTIN TOPRANIN Francesco
2000
ITA
CLAUS Luca
2002
ITA
CUSIN Samuele
2000
ITA
ZANELLA Tommaso
2002
ITA
MADDII Andrea
1999
ITA
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
DE CARLI Federico
2000
ITA
BATTILANI Henri
1994
ITA
PLATTER Filip
1997
SWE
SPIEGL Michael
1997
AUT
MATHIS Andreas
1996
AUT
PAGET Ambroise
1999
FRA
MOLTENI Nicolo
1998
ITA
GIRAUD MOINE Valentin
1992
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
PERETTI Andrea
1998
ITA
NARDO Alessio
1998
ITA
KACIC Maximilian
2000
AUT
FRANZONI Alessandro
2001
ITA
STROEM Olle
2000
SWE
VANINO Giovanni
1999
ITA
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
TEDDE Michael
1998
ITA
SULZER Gregor
1995
AUT
TOMASONI Federico
1997
ITA
LINDBERG Malte
1997
SWE
GRYM Elias
1998
SWE
OFFENHAUSER Michael
1993
AUT
BABINSKY Stefan
1996
AUT
KOECK Niklas
1992
AUT
NOCKER Clemens
1996
AUT
ARZT Sebastian
1991
AUT
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run