official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRAUSE Werner
2000
GER
1:16.25
31.56
2
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
+0.27
34.14
3
FABBRI Tommaso
1997
ITA
+0.75
38.74
4
BAEHLER Jann
2000
SUI
+1.03
41.42
5
VON ALLMEN Franjo
2001
SUI
+1.37
44.68
6
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+1.42
45.15
7
FRANZOSO Michele
2001
ITA
+1.66
47.45
8
WYLER Eric
2001
SUI
+1.68
47.64
9
SCARABOSIO Alvise
1999
ITA
+2.29
53.48
10
GIRARD Corentin
2002
FRA
+2.51
55.59
11
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+2.83
58.65
12
SOLERA Federico
2000
ITA
+2.84
58.75
13
ALASONATTI Jacopo
2001
ITA
+2.99
60.19
14
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+3.04
60.66
15
BONIFACE Emile
2002
ITA
+3.27
62.87
16
ADANK Gian
2001
SUI
+3.32
63.34
17
CANTONI Albino
1997
ITA
+3.57
65.74
18
DAMANTI Davide
2001
ITA
+3.83
68.23
19
COLOMBINO Andrea
2000
ITA
+4.31
72.82
20
ALLEMAND Marco Aurelio
2001
ITA
+5.63
85.46
21
STERN Francesco
2001
SUI
+5.72
86.32
22
PENNINO Stefano Maria
2002
ITA
+8.90
116.77
23
MATHIEU Vittorio
2002
ITA
+9.74
124.81
24
VALFRE DI BONZO Carlo Alberto
2001
ITA
+14.56
170.95
25
PENNONE Mattia
2002
ITA
+14.89
174.11
Did not finish 2nd run
GOBBI Lorenzo
2002
ITA
LAGRO Carlo Roberto
2001
ITA
SORMANI Matteo
2001
ITA
JAEN Ferran
2002
ESP
MANZARA Marcello
2001
ITA
VALPERGA Stefano
2002
ITA
PINI Nicola
2002
SUI
SACCHET Tomas
2002
ITA
AMBROSIANI Matteo
2001
ITA
ROSSETTI Giacomo
2000
ITA
GIOVANNETTI Giulio
2002
ITA
BONIFACE Etienne
2002
ITA
TEDESCHINI Sandro
2000
ITA
KAMER Mario
2001
SUI
TORTAJADA BAUTISTA Adrian
2000
SUI
CALZATI Andrea
1999
ITA
CORDONE Carlo
2001
ITA
FURUHJELM Edvard
2000
FIN
Did not finish 1st run
MIRAGLIO Riccardo
2002
ITA
RUFFINENGO Giulio
2002
ITA
DICKSON Graham
1996
GBR
MEGARDI Nicolas
2002
ITA
CASSANO Mattia
2002
ITA
EHRLICH Julian
2002
ITA
STAFISSI Matteo
2001
ITA
LANGHI Matteo
2001
ITA
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
GOULA BALLESTER Francesc
2001
ESP
CAPDEFERRO David
2002
ESP
SALA EGUARAS Lluc
2001
ESP
GALLONE Lorenzo
2002
ITA
RAGAZZON Tommaso
2002
ITA
WILSON Connor
1996
RSA
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
BERNEY Joan
2000
ESP
BAYL Noah
2001
SUI
FUSCO Filippo
2002
ITA
AVALLONE Umberto
2001
ITA
CHRISTEY David
1999
GBR
TIMON Alberto
2001
ITA
TOJA Nicolo
2002
ITA
AGUILA Pol
2000
ESP
LANFRANCONI Lorenzo
2002
ITA
MOSER Andri
2001
SUI
DOYLE Jake
2001
GBR
BERRETTA Lorenzo
2001
ITA
BINI Lorenzo Thomas
2002
ITA
MONDINELLI Ferruccio
1996
ITA
AVALLONE Benedetto
1998
ITA
MAECHLER Reto
2001
SUI
ALLEMAND Daniel
1998
ITA
TEDDE Michael
1998
ITA
CORDONE Stefano
1999
ITA
TOMATIS Alberto
2000
ITA
BARBERA Corrado
2002
ITA
DESTEFANIS Roberto
2001
ITA
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run