official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KUNZ Florian
2000
SUI
1:22.93
23.00
2
RODUIT Luc
2002
SUI
+0.16
24.41
3
VOGT Florian
2003
SUI
+0.51
27.49
4
WITTE Jonas
2003
GER
+0.63
28.55
5
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+0.68
28.99
6
KUNZ Delio
1999
SUI
+0.79
29.95
7
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+0.80
30.04
8
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+1.31
34.53
9
DE ZANNA Marco
2004
ITA
+1.32
34.62
10
BUCCIARDINI Diego
2004
ITA
+1.70
37.96
10
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+1.70
37.96
12
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+2.01
40.69
13
DYRBYE Casper
1996
DEN
+2.22
42.54
14
WEISS Sebastian
2004
GER
+2.33
43.51
15
BIANCHI Luca
2004
ITA
+2.44
44.48
16
MUIGG Manuel
2004
AUT
+2.63
46.15
17
NOVACEK Adam
2005
SVK
+2.67
46.50
18
KLOCKE Finn
2004
GER
+2.71
46.86
19
RAINER Thomas
2003
AUT
+2.87
48.26
20
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+3.11
50.38
21
SIEDER Lukas
2005
ITA
+3.87
57.07
22
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+4.02
58.39
23
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+4.34
61.20
24
SATO Shintaro
1996
JPN
+4.63
63.76
25
LUZZARDI Joaquin
2005
ARG
+8.41
97.03
26
ZONDAG Nick
2005
NED
+8.73
99.85
27
CLARA Max
2005
ITA
+9.53
106.89
28
FANKHAUSER Sebastian
2006
AUT
+9.66
108.03
29
CATER Maxim
2007
CAN
+10.30
113.67
30
GALLI Giacomo
2006
ITA
+10.82
118.24
31
VOKSHI Klos
2006
KOS
+16.79
170.80
32
HOLZER Lukas
2007
ITA
+17.19
174.32
Did not finish 2nd run
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
DESMET Leon-Remi
2005
BEL
AUER Paul
2007
ITA
PECCATI Francesco
2003
ITA
POLLER Max
2005
GER
HIRSCH Alec
2004
SUI
GREBENAR Milan
2006
ARG
QUINTERO Nicolas
2006
ARG
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
LIMMER Noel
2004
GER
PROIOS Ioannis
1995
GRE
BACHER Jonas
2002
ITA
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
GASSER Lukas
2001
AUT
BRUEGGER Michel
2002
SUI
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
Did not finish 1st run
DERAEDT Maxim
2007
BEL
GREEBE Kay
2007
NED
CORNELISSE Sven
2006
NED
EINDHOVEN Sam
2007
NED
SZOKE Hunor
2002
ROU
OEHLUND Constantin
2007
SWE
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
DRILEA Alexandru Teodor
2005
ROU
VAN DEN HEUVEL Kaj
2002
NED
KROTA Lorenzo
2006
CRO
TONDALE Simone
2005
ITA
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
WOLFSGRUBER Maximilian
2006
ITA
CIARLITTI Matteo
2005
ITA
FOSSLAND Warner
2001
USA
TRANIELLO Ruggero
2005
ITA
DANCIU Raul
2000
ROU
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
SANITRAR Jan
2001
SVK
PIXNER Daniel
2003
ITA
ORESIC Otto
2004
CRO
STOILOV Konstantin
2002
BUL
KLAMMER Fabian
2002
AUT
HIRAI Kakeru
2000
JPN
MOSESOV Gleb
1998
ARM
MCADAM Hugh
2000
AUS
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
SUZUKI Issei
2002
JPN
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
TOMII Taiga
1998
JPN