official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JOHANSEN Ola Buer
1993
NOR
1:36.77
14.48
2
LEEVER Alex
1995
USA
+0.57
18.72
3
ANKENY Michael
1991
USA
+1.24
23.71
4
SEYMOUR Jett
1998
USA
+1.25
23.78
5
WOOLSON Thomas
1993
USA
+2.12
30.25
6
LUUKKO Max
1994
FIN
+2.64
34.12
7
DOMONOSKE David
1997
USA
+2.73
34.79
8
GAVETT Tim
1998
USA
+3.56
40.97
9
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
+3.73
42.23
10
WAGNER Kalle
1997
USA
+4.54
48.26
11
BRAYTON Hunter
1999
USA
+4.58
48.56
12
KEANE Brendan
1999
USA
+4.70
49.45
13
FUCIGNA Peter
1996
USA
+4.79
50.12
14
BENEY William
1999
GBR
+4.80
50.19
15
MOYER Bobby
1994
USA
+5.01
51.76
16
PALCHAK Cole
2000
USA
+5.22
53.32
17
KIRWOOD Clayton
1996
USA
+5.35
54.29
18
MACEDO Michel
1998
BRA
+5.90
58.38
19
PUCKETT Cole
2000
USA
+6.05
59.49
20
KEJVAL Martin
1995
CZE
+6.30
61.35
21
LILLEY Austin Michael
1998
USA
+6.33
61.58
22
BATHUM Blake
2000
USA
+6.37
61.87
23
MCKIM Shamus
1999
USA
+6.54
63.14
24
KORNYA William
2000
CAN
+6.64
63.88
25
HEAYDON Henry
2001
AUS
+6.78
64.93
26
KINSELLA Kellen
2001
USA
+6.99
66.49
27
SEYMOUR Trey
2000
USA
+7.30
68.79
28
VAN VUUREN Arie
1997
GBR
+7.60
71.03
29
BOCOCK Scott
2000
USA
+8.48
77.57
30
WRIGHT Spencer
1999
USA
+8.72
79.36
31
BAMBER Moro
2001
USA
+8.86
80.40
32
DIPPY Jake
1999
USA
+8.97
81.22
33
FANCHER Burke
2000
USA
+9.01
81.52
34
WORRELL Zane
2001
USA
+9.38
84.27
35
PRETTI Winston
1999
USA
+9.72
86.80
36
SNYDER Bennett
2001
USA
+10.05
89.26
37
TERJESON Hayden
1999
USA
+10.42
92.01
38
HARTNETT Marc
1999
FRA
+10.72
94.24
39
SCHAFFNER Jack
2000
USA
+10.74
94.39
40
MILLER Max
2001
USA
+10.94
95.88
41
BOGNER Julian
2001
GER
+11.12
97.22
42
TERASHIMA Kai
2001
JPN
+11.14
97.37
43
SMITH Jack
2001
USA
+11.36
99.00
44
SANKEY Colton
2001
USA
+11.38
99.15
45
JONES Crawford
1999
USA
+12.23
105.48
46
HARRISON J Bridger
2001
USA
+12.35
106.37
47
MOZEN Isaac
2001
USA
+12.84
110.01
48
BLACKBURN John
1998
USA
+13.39
114.11
49
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+13.40
114.18
50
PERKINS Tanner
2001
USA
+13.46
114.63
51
CALVIN Barrett
2000
USA
+14.44
121.92
52
NELSON Isaiah
2001
USA
+14.46
122.07
53
MCCORMICK Ian
2001
USA
+16.88
140.07
54
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+17.42
144.09
55
FELGAR Casey
2000
USA
+18.01
148.48
56
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+20.30
165.52
57
CROMER Greyson
2001
USA
+20.43
166.49
Did not finish 2nd run
KAGAN Kyle
2001
USA
WIACEK Lucas
2001
POL
BAILEY Axel
2001
USA
COUGHLIN Patrick
2001
USA
FLAHERTY Charles
2000
PUR
PALMER Wyatt
2000
USA
DAVENPORT Luke
2000
USA
JOHNSON David
1999
USA
DEKKO Zachary
2000
USA
FRANCIS William
2000
CAN
LANG Charlie
2000
USA
KENOSH Tommy
2000
USA
BERVY Max
2000
USA
NORTON Payton
2000
USA
MICHAEL Liam
1999
AUS
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
CRAVENS R Minam
1999
USA
SPROCK Ty
1995
USA
YOUNG Joseph
1996
CAN
RITCHIE Benjamin
2000
USA
NEF Tanguy
1996
SUI
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
VAN ALSTINE Hayden
2001
USA
ST VILLE James
1999
USA
NEGOMIR Eric
2000
USA
THOMAS Tucker
2001
USA
MALCOLM Finnbahr
1999
USA
STAHLA Jack
2000
USA
LYNCH Ian
2000
USA
WIACEK Victor
1998
POL
STRAUCH Tucker
2000
USA
HANLON Luke
1999
USA
MARTIN Max
2000
USA
CHIARI Aedan
2000
USA
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
MCGRATH Scott
1999
USA
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
LEBLANC Gus
2000
USA
OTTLEY Patrick
1999
USA
MORGAN Chauncey
1999
USA
FERRI Paul
1999
USA
GUTSTEIN Trent
1998
USA
AUSTIN Matt
1999
USA
TORIBIO Devon
1999
USA
KEANE Jack
1998
USA
NIHTILA Niklas
1996
FIN
VINTER Zak
1998
GBR
BREU Raffael
1994
GER
ANDERSON Tommy
1998
USA
Disqualified 1st run