official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ROTA Nicola
1989
ITA
1:23.23
19.57
2
GORI Francesco
1997
ITA
+0.94
27.70
3
COLOMBI Nicolo
1991
ITA
+2.78
43.62
4
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
+2.79
43.71
5
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+3.22
47.43
6
ZELGER Gian
1996
SUI
+3.49
49.76
7
TOPPAN Riccardo
1995
ITA
+3.54
50.19
8
BENC Patrik
1997
CZE
+3.72
51.75
9
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+3.98
54.00
10
KEKESI Marton
1995
HUN
+4.05
54.61
11
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+4.26
56.42
12
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+4.60
59.36
13
SCURI Alessandro
1997
ITA
+5.01
62.91
14
HOLENSTEIN Lars
1997
SUI
+5.53
67.41
15
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+5.68
68.71
16
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+5.75
69.31
17
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
+6.16
72.86
18
LUPOTTO Edoardo
1999
ITA
+6.76
78.05
19
SALVI Mauro
1998
ITA
+6.77
78.14
20
TAGLIAFERRI Thomas
1997
ITA
+6.98
79.95
21
WILLEMS Bjoern
1996
NED
+7.07
80.73
22
MODANESI Andrea
1998
ITA
+7.14
81.34
23
CORDONE Stefano
1999
ITA
+7.43
83.84
24
TANGHETTI Dino
1996
ITA
+8.55
93.53
25
BLOM Morris
2000
SUI
+8.68
94.66
26
REIBENSCHUH Tim
2000
SUI
+9.37
100.63
27
MIKA-CORTOLEZIS Valentin
1998
AUT
+9.70
103.48
28
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+9.78
104.17
29
PRINCIOTTA Giorgio
1999
ITA
+9.98
105.90
30
KOMSIC Dario
2000
CRO
+10.08
106.77
31
CIOLINA Lorenzo
2000
ITA
+11.14
115.94
32
CANTONI Vittorio
1999
ITA
+11.29
117.24
33
NEMEC Jan
1993
CZE
+11.32
117.50
34
GLOECKL Sandro
1999
AUT
+11.49
118.97
35
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+12.57
128.31
36
ENGLER Timon
2000
SUI
+12.78
130.13
37
BLEULER Quirin
2000
SUI
+12.82
130.47
38
OCCHIALINI Edoardo
2000
ITA
+12.93
131.42
39
SCHWARZAEUGEL Tom
1999
AUT
+14.24
142.76
40
RODLHOFER Josef
2000
AUT
+14.71
146.82
41
BLOM Ivar
1999
NED
+14.81
147.69
42
LEEK David
2000
NED
+15.30
151.93
43
PEDROLINI Lorenzo
2000
ITA
+15.99
157.90
44
REMIC Matej
2000
SLO
+16.34
160.92
45
ERGUIN Mikel
2000
ESP
+16.50
162.31
46
POLAJZER Andraz
2000
SLO
+17.46
170.61
47
GURINI Federico
2000
ITA
+17.47
170.70
48
LOOSER Ramon
2000
SUI
+17.70
172.69
49
BALDI Thomas
2000
ITA
+18.38
178.57
50
MAROTY Matyas
2000
HUN
+18.72
181.51
51
LO FORTE Federico
2000
ITA
+19.09
184.71
52
LEE Dexter
2000
GBR
+20.70
198.64
53
ARRUEBO Alejandro
1999
ESP
+20.92
200.54
54
CAPITANI Stefano
1999
ITA
+21.02
201.41
55
STAA VAN Stan
2000
NED
+22.15
211.18
56
MAGALINI Pietro
2000
ITA
+24.87
234.71
57
BAUWENS Nicolas
1998
BEL
+25.10
236.70
Did not finish 2nd run
HORBER Yannik
2000
SUI
CUSIN Samuele
2000
ITA
ZUBERBUEHLER Raphael
2000
SUI
AGNELLI Alex Ayrton
2000
ITA
LUCHSINGER Tim
2000
SUI
ROSA Antonio
2000
AUT
FRANK Moritz
2000
AUT
DALLA PALMA Leonardo
2000
ITA
VALERI David
2000
HUN
MORASCHINELLI Pietro
2000
ITA
TOBANELLI Riccardo
1999
ITA
SOLE Guillem
1999
ESP
BOKUVKA Jan
1999
CZE
FANUCCI Jacopo
1998
ITA
VEDOVATI Federico
1999
ITA
SCHELLMANN Moritz
1997
AUT
MAZZOLENI Mattia
1999
ITA
MORETTI Nicola
2000
ITA
THUERIG Robin
1997
SUI
TAVODA Martin
1999
CZE
MOTTES Mattia
1998
ITA
DI MATTEO Alessandro
1998
ITA
BENETTON Stefano
1999
ITA
VITALE Francesco
1998
ITA
EMBREGTS Ferry
1998
NED
GONZALEZ Ander
1997
ESP
CHIECA Alessandro
1998
ITA
MIYATA Sena
1999
JPN
GIUNIPERO Edoardo
1997
ITA
BASTIANI Patrick
1997
ITA
LAINE Tormis
2000
EST
SORIO Francesco
1997
ITA
STRAKA Jan
1997
CZE
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RIEGER Paul
1999
AUT
BAUER Manuel
2000
AUT
BENETTON Luca
2000
ITA
INTERMESOLI Giovanni
2000
ITA
KRIZAN Vojin
2000
SRB
AMSTUTZ Matteo
2000
SUI
TOSONI Alessandro
2000
ITA
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
GABRIJEL Anze
2000
SLO
PREZZOLINI Giacomo
2000
ITA
PRIKRYL Frantisek
2000
CZE
PELIZZARI Federico
2000
ITA
MINIC Mateja
2000
SRB
NICOLI Lorenzo
2000
ITA
AGUILA Pol
2000
ESP
RUITER DE Bren
2000
NED
BERNEY Joan
2000
ESP
NARISONI Guilherme
2000
ITA
BENYO Marcel
2000
HUN
RAMPONI Davide
1998
ITA
BARONE Marco
1999
ITA
WILLEMS Armin
1996
NED
VALSECCHI Angelo
1998
ITA
MOHAI Zsombor Szabolcs
1999
HUN
MANSOLDO Federico
1999
ITA
PAPPALARDO Alfonso
1999
ITA
ISOARDI Davide
1998
ITA
TENDI COBIANCHI Alessandro
1998
ITA
ZANINI Luca
1998
ITA
LAPLAZA Juan
1998
ESP
SKERK Larsen
1999
ITA
RANDO Marco
1998
ESP
DATI Matteo
1998
ITA
AREGGER Silvan
1996
SUI
COMETTA Patrick
1996
SUI
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
NAGY Bence
1998
HUN
SALINI Alessandro
1998
ITA
RUSCHETTA Luca
1997
ITA
SCURI Sebastiano
1994
ITA
SALVATONI Matteo
1998
ITA
VITTORI Antonio
1997
ITA
BELTRAME Andrea
1997
ITA
RODIGARI Nicolo
1997
ITA
TOMASONI Federico
1997
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run