official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LIVK Klara
1994
SLO
1:44.27
26.74
2
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+0.82
32.40
3
BAUSTAD Pernille
1997
NOR
+2.79
46.01
4
MUNKELIEN Mie
1996
NOR
+2.80
46.07
5
VOLDEN Frida
1993
NOR
+2.96
47.18
6
ANDERSEN Saskia
1997
NOR
+3.32
49.67
6
RUUD Anne Berntsen
1997
NOR
+3.32
49.67
8
PALLAS Carmina
1996
AND
+3.33
49.73
9
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
+3.99
54.29
10
VILHJALMSDOTTIR Helga Maria
1995
ISL
+4.21
55.81
11
SEIDL Claudia
1996
SLO
+4.45
57.47
12
BRAKESTAD Vilde
1997
NOR
+4.64
58.78
13
ASGEIRSDOTTIR Erla
1994
ISL
+4.73
59.40
14
EDSETH Marte Berg
1998
NOR
+5.28
63.20
15
SOEFTELAND Helena Hoerte
1998
NOR
+5.30
63.34
16
EINARSDOTTIR Freydis Halla
1994
ISL
+5.43
64.23
16
RAMENTOL Sara
1996
AND
+5.43
64.23
18
KLICNAROVA Pavla
1988
CZE
+5.56
65.13
19
HALME Nina
1990
FIN
+5.87
67.27
20
SANFILIPPO Marta
1995
ITA
+6.83
73.90
21
BEKKESTAD Kristiane
1998
NOR
+6.84
73.97
22
SJOETUN Ellen Johanne astrup
1997
NOR
+7.37
77.63
23
PRSENDIC Edita
1995
CRO
+7.96
81.70
24
PATRICKSSON Anniken Philippa
1997
NOR
+8.69
86.75
25
MORA MANDELIER Noemi
1998
AND
+9.68
93.58
26
GRIMSRUD Tiril
1998
NOR
+9.82
94.55
27
ANDERSON Jessica
1998
GBR
+10.45
98.90
28
JANSSON Sandra
1996
SWE
+10.64
100.21
29
BERGE Synne
1996
NOR
+11.67
107.32
30
HVASTIJA Masa
1998
SLO
+12.78
114.99
31
HAMNES Ingrid
1998
NOR
+12.91
115.89
32
NOVA Tereza
1998
CZE
+12.96
116.23
33
PANCUR Lara
1997
SLO
+13.05
116.85
34
STAVSETH Veslemoey Kihle
1998
NOR
+13.19
117.82
35
BREIVIK Karianne Hedenstad
1997
NOR
+13.41
119.34
36
SLETTALOEKKEN Marie
1998
NOR
+13.72
121.48
37
RYGH Johanne
1998
NOR
+13.93
122.93
38
BIRKISDOTTIR Andrea Bjork
1998
ISL
+15.74
135.43
39
SKYRUD Maren
1997
NOR
+16.33
139.50
40
ROEYNSTRAND Elise
1998
NOR
+16.95
143.78
41
LITLAND Mariel
1998
NOR
+17.21
145.58
42
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
+18.62
155.31
43
LUND Oda Haanes
1997
NOR
+24.90
198.68
44
BJORNSDOTTIR Gigja
1998
ISL
+25.75
204.55
45
HAUKAASVEEN-MOEN Madeleine
1998
NOR
+27.20
214.56
46
MOLZEN Sidsel Roemer
1997
DEN
+28.90
226.30
Did not finish 2nd run
NAESS Martine
1998
NOR
GRIMSRUD Juliane
1998
NOR
HAGEN Gina Therese
1998
NOR
EKENBERG Hedvig
1997
SWE
SKEIE Guro Haugo
1997
NOR
MOERKESET Ida Bryn
1997
NOR
HINTERREITNER Sissi
1997
AND
BOIX Mariona
1995
ESP
HVAMMEN Guro
1997
NOR
PLUT Eli
1994
SLO
PAU Nuria
1994
ESP
WIDDUP Bethany
1995
GBR
HEGMONOVA Barbora
1992
CZE
Did not finish 1st run
LIE Kajsa Vickhoff
1998
NOR
RAMENTOL ALMEIDA Mariona
1998
AND
KOZJEK Kaja
1998
SLO
HROVAT Meta
1998
SLO
HAGMAN Ine
1998
NOR
RIBO ALAEZ Marta
1998
AND
NADEI Valeria
1987
RUS
KONGSRUD-LIE Agnethe
1997
NOR
FREDRIKSSON Elin
1996
SWE
STILL Ella
1997
GBR
MOE Lisa Christine Blunck
1996
DEN
NYGAARD Kristine
1997
NOR
WILLASSEN Anna
1997
NOR
PADEL Matilda
1996
SWE
STENERSEN Rebekka
1996
NOR
NAKKEN Kristiane
1997
NOR
KLUSAK Magdalena
1995
POL
GABRIELSSON Malin
1995
SWE
BARGALLO Julia
1995
ESP
STAVSETH Ida Kihle
1995
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run