official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
1:42.57
39.01
2
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+0.17
40.22
3
SILFAELT Johan
1996
SWE
+0.27
40.93
4
AHO Saku
1997
FIN
+1.02
46.27
5
PALMER Adam
2003
SWE
+1.08
46.70
6
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+1.22
47.69
7
ROESNAES Anton
2002
SWE
+1.36
48.69
8
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
+1.46
49.40
9
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+1.56
50.11
10
LARSSON Albin
2004
SWE
+1.58
50.26
11
GALLINA Simone
2000
ITA
+1.66
50.82
12
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+1.85
52.18
13
MARTIN Max
2000
USA
+2.40
56.09
14
WALLIN Atle
2001
SWE
+3.08
60.93
15
WISEN Christopher
1992
SWE
+3.30
62.50
16
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+3.41
63.28
17
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+3.50
63.92
18
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+4.08
68.05
19
MANSNER Jesper
2000
FIN
+6.18
82.99
20
LIND Lucas
2004
SWE
+9.36
105.63
21
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+10.88
116.44
22
VAENJE Edward
2003
SWE
+12.12
125.27
23
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
+13.88
137.80
24
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+14.04
138.93
Did not finish 2nd run
NYMAN Axel
2003
SWE
FRANKE Melker
2004
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
WIDMARK Per
2002
SWE
MOLIN Thed
2003
SWE
CANDERT Joel
2004
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
NIEMI Kasper
2004
FIN
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
LANIEL Jeremy
2001
CAN
NILSSON Edvin
1999
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
LOEF Max
1997
SWE
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
GILLBERG Oskar
2002
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
TOERNQVIST David
1998
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WALLIN Melker
2004
SWE
VITUMS Aksels
2004
LAT
HUSS Bjoern
2004
SWE
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
WESTMAN Max
2004
SWE
ANGSTROEM Gustaf
2003
SWE
PROUVOST Lucas
2003
FRA
LARSSON Kasper
2003
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
OEHMAN Lowe
2004
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
LINDHE Wille
2002
SWE
UHLIR Max
2004
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
LALONDE Mathys
2000
CAN
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
ASPLUND Eric
2001
SWE
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
EDMARK Hugo
2000
SWE
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
MCADAM Hugh
2000
AUS
Disqualified 1st run