official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
1:37.84
27.11
2
AHO Saku
1997
FIN
+0.19
28.53
3
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+0.77
32.86
4
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+0.97
34.35
5
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.99
34.50
6
JONSSON William
2001
SWE
+1.26
36.51
7
KERANEN Emil
1999
FIN
+1.35
37.18
8
TOERNQVIST David
1998
SWE
+1.36
37.26
9
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.46
38.00
10
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.57
38.82
11
OLSSON Alfred
2000
SWE
+1.68
39.64
12
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+2.03
42.26
13
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+2.12
42.93
14
SILFAELT Johan
1996
SWE
+2.32
44.42
15
MARTIN Max
2000
USA
+2.67
47.03
16
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.90
48.75
17
HAHLIN Olle
1997
SWE
+3.05
49.87
18
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+3.09
50.16
19
EDMARK Hugo
2000
SWE
+3.71
54.79
20
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
+3.82
55.61
21
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+3.86
55.91
22
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
+4.30
59.19
23
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
+4.38
59.79
24
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+4.41
60.01
25
PEJOK Maans
2001
SWE
+4.70
62.18
26
UHLIR Max
2004
SWE
+5.80
70.38
27
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+6.39
74.79
28
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+7.05
79.71
29
CANDERT Joel
2004
SWE
+7.41
82.40
30
LINDHE Wille
2002
SWE
+7.50
83.07
31
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+8.69
91.95
32
WIDMARK Per
2002
SWE
+8.70
92.02
33
FOSSER Vincent
2001
SWE
+9.11
95.08
34
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+10.66
106.65
35
PROUVOST Lucas
2003
FRA
+11.83
115.38
36
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+13.62
128.73
37
BAESEN Hugo
2000
SWE
+13.80
130.07
38
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+13.91
130.89
39
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+14.29
133.73
40
VITUMS Aksels
2004
LAT
+25.09
214.31
41
ROLLINGER Sven
1986
LUX
+37.24
304.96
Did not finish 2nd run
OESTERBERG Leo
2002
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
JAKOBSEN William
2003
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
ASPLUND Eric
2001
SWE
PALMER Adam
2003
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VAENJE Edward
2003
SWE
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
LUND Oskar
2000
SWE
HELSEN Oscar
2003
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
LIND Lucas
2004
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
MANSNER Jesper
2000
FIN
NIEMI Kasper
2004
FIN
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
OEHMAN Isak
1999
SWE
LALONDE Mathys
2000
CAN
WALLIN Atle
2001
SWE
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
LANIEL Jeremy
2001
CAN
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
GALLINA Simone
2000
ITA
NILSSON Edvin
1999
SWE
NYBERG Emil
2003
SWE
LOEF Max
1997
SWE
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
Did not start 1st run