official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KARLBERG Lukas
1999
SWE
1:43.66
28.22
2
SILFAELT Johan
1996
SWE
+0.12
29.39
3
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.24
30.56
4
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+0.31
31.24
5
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+0.37
31.83
5
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.37
31.83
7
HJARTARSON Odin
1997
SWE
+0.42
32.31
8
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.57
33.77
9
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.06
38.55
10
NYBERG Emil
2003
SWE
+1.10
38.94
11
JONSSON William
2001
SWE
+1.20
39.91
12
BARSCH Jonas
2001
SWE
+1.24
40.30
13
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+1.25
40.40
14
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+1.38
41.67
15
EDMARK Hugo
2000
SWE
+1.42
42.06
16
NETINDER Melker
2000
SWE
+1.63
44.10
17
LINDBERG Malte
1997
SWE
+1.66
44.39
18
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
+1.70
44.78
19
LOEF Max
1997
SWE
+1.80
45.76
20
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+2.01
47.80
20
STEINWALL Filip
1997
SWE
+2.01
47.80
22
UHLIR Max
2004
SWE
+2.07
48.39
23
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.09
48.58
24
SUNDIN Olle
1997
SWE
+2.20
49.66
25
WISSTING Gustav
2005
SWE
+2.46
52.19
26
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+2.69
54.43
27
PALMER Adam
2003
SWE
+2.83
55.79
28
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+3.76
64.86
29
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+4.06
67.78
30
NILSSON Edvin
1999
SWE
+4.62
73.23
31
HANSSON Benjamin
2003
SWE
+4.68
73.82
32
HAGBLOM Olle
2001
SWE
+5.19
78.79
33
KARLSSON William
2005
SWE
+5.22
79.08
34
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+5.83
85.02
35
MALKER Filip
2004
SWE
+5.84
85.12
36
FOSSER Vincent
2001
SWE
+6.02
86.88
37
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
+6.48
91.36
38
EK John
2002
SWE
+6.55
92.04
39
ARVEFORS Isak
2002
SWE
+6.89
95.35
40
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+7.24
98.76
41
ERIKSSON Johan
2003
SWE
+7.80
104.22
42
FREDRIKSON Edvin
2005
SWE
+7.93
105.49
43
PEJOK Maans
2001
SWE
+7.99
106.07
44
LIND Lucas
2004
SWE
+8.93
115.23
45
HANSSON Casper
2005
SWE
+10.21
127.70
46
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+13.79
162.58
47
ZHAO Peizhe
2005
CHN
+23.75
259.63
Did not finish 2nd run
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
SVENSSON Axel
2005
SWE
SVELANDER Simon
2004
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
ISAKSSON Aaron
2005
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
JONSSON Philip
2005
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
OEHMAN Lowe
2004
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RAMNOE Niklas
2004
SWE
HELLSTEN Olle
2004
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
WAHLUND Melvin
2002
SWE
WALLIN Grim
2003
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
Did not start 1st run