official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
1:37.05
33.55
2
NETINDER Melker
2000
SWE
+0.47
37.09
3
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+0.58
37.91
4
SELLAEG Simen
2003
NOR
+0.87
40.09
5
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+1.48
44.68
6
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+1.58
45.43
7
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+1.74
46.64
8
LARSSON Albin
2004
SWE
+1.95
48.22
9
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+2.41
51.68
10
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+2.50
52.35
11
LANGMUIR Calum
2002
GBR
+2.54
52.66
12
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
+2.93
55.59
13
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+2.95
55.74
14
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+3.26
58.07
15
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
+3.65
61.00
16
WALLIN Atle
2001
SWE
+4.07
64.16
17
MALKER Filip
2004
SWE
+4.38
66.50
18
Oksvik Martin
2004
NOR
+4.63
68.38
19
MAY Calvin
2003
USA
+4.94
70.71
20
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
+5.17
72.44
21
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
+5.26
73.12
22
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+5.28
73.27
23
MAANSSON Arthur
2005
DEN
+5.42
74.32
24
NILSSON Victor
2005
SWE
+5.70
76.42
25
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
+5.71
76.50
26
BOHM Adam
2005
SWE
+5.85
77.55
27
FREDRIKSEN Marius
2002
NOR
+6.48
82.29
28
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
+6.58
83.04
29
HAUGSTVEDT Eskil
2005
SWE
+7.28
88.31
30
ROEISE Marius
2004
NOR
+7.61
90.79
31
DALMALM Carl
2002
SWE
+7.65
91.09
32
DAHLBERG Melvin
2005
SWE
+8.13
94.70
33
STRAND Sebastian
2002
NOR
+8.40
96.73
34
LARSSON Kasper
2003
SWE
+9.08
101.85
35
NYMAN Axel
2003
SWE
+9.09
101.92
36
SAETERLI Oliver Thorsby
2004
NOR
+10.01
108.84
37
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
+10.61
113.36
38
OLSSON Gustav
2003
SWE
+12.27
125.84
39
ROEVDE Tobias
2003
NOR
+12.74
129.38
40
ENEQVIST Hugo
2003
SWE
+14.13
139.83
41
LARSSON Mans
2005
SWE
+16.67
158.94
41
HEPSOEE Torius
2004
NOR
+16.67
158.94
43
EKLUND Hampus
2005
SWE
+17.01
161.50
44
BOEHLER BJOERK Jesper
2004
NOR
+18.77
174.74
45
WILLOCH Albert Andreassen
2005
NOR
+21.66
196.47
Did not finish 2nd run
ALVAREZ Lucas
1995
ESP
HAGEN Ian
2005
NOR
BERGLUND Herman
2004
NOR
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
MOLIN Thed
2003
SWE
VAENJE Edward
2003
SWE
HONEYBONE Georgie
2003
GBR
VELLENE Herman
2003
NOR
WIIK Maximillian
2002
NOR
SVENSSON Isac
2003
SWE
LANDER Linus
2002
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
Did not finish 1st run
TOLLAN Markus
2003
SWE
ENEQVIST Viktor
2005
SWE
BYTTNER Arvid
2004
SWE
EVANS Elliot
2005
SWE
LISON ALMKVIST Beppe
2004
SWE
FOSSE Vetle Fjellstad
2004
NOR
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
AUREN Nicholas
2004
NOR
WRENKLER Adam
2002
SWE
KIM Theodore
2003
USA
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
CANDERT Joel
2004
SWE
WAMMELI Ulf
2003
NOR
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
Did not start 1st run