official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
CLEMENTSON Moa
2000
SWE
1:36.67
20.73
2
HAMMERGAARD Emma
1999
SWE
+0.10
21.49
3
PIERRE Nellie
1998
SWE
+0.53
24.73
4
ROBERT Ellen
2001
SWE
+1.36
31.00
5
DAHLIN Agnes
1999
SWE
+1.38
31.15
6
MAGNUSSON Tova
1999
SWE
+1.43
31.53
7
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+1.73
33.79
8
LARSSON NATHHORST Hanna
2001
SWE
+2.04
36.13
9
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
+2.05
36.21
10
DIGERFORS Julia
2001
SWE
+2.19
37.27
11
HAMNES Ingrid
1998
NOR
+2.27
37.87
12
CEDER Liv
2001
SWE
+2.31
38.17
13
BROWALDH Siri
1998
SWE
+2.55
39.99
14
SAHLIN Emma
2002
SWE
+2.74
41.42
15
MARKLUND Wilma
2002
SWE
+2.79
41.80
16
HOLMBERG Matilda
1998
SWE
+2.80
41.87
17
SCHWALBE Alexandra
2000
SWE
+2.94
42.93
18
PERSSON Klara
2001
SWE
+3.09
44.06
19
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
+3.23
45.12
20
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
+3.27
45.42
21
NORDIN Amanda
1997
SWE
+3.49
47.08
22
SATO Hilde Iren
1998
NOR
+3.71
48.75
23
LIDBERG Anna
1995
SWE
+3.87
49.95
24
DAHLIN Ronja
2002
SWE
+4.78
56.83
25
STENBERG Amanda
1997
SWE
+5.00
58.49
26
WALLIN Alva
2001
SWE
+5.80
64.53
27
PETTERSON Elin
2000
SWE
+6.10
66.79
28
SAKS Clara
2001
SWE
+6.14
67.10
29
OLSEN Bertine Aam
1999
NOR
+6.32
68.46
30
KALLSTROEM Elin
2002
SWE
+7.44
76.91
31
LINDBERG Ronja
1999
SWE
+8.10
81.90
32
PETTERSSON Josefin
2000
SWE
+8.41
84.24
33
RIBRANT Mikaela
1999
SWE
+8.46
84.62
34
BERGSTRAND Tindra
2001
SWE
+8.52
85.07
35
AARSJOE Ebba
2001
SWE
+8.60
85.67
36
MARTELLEUR Hedda
2001
SWE
+8.81
87.26
37
WREDMARK Ofelia
2001
SWE
+8.91
88.01
38
LILJENBORG Lova
2002
SWE
+9.55
92.85
39
DANNEWITZ Alice
2002
SWE
+9.76
94.43
40
THORWID Alice
1999
SWE
+10.20
97.75
41
RUDH Elin
2001
SWE
+10.72
101.68
42
JANSSON Emma
2000
SWE
+12.10
112.10
43
AAKERSTROEM Sara
2002
SWE
+12.70
116.63
44
LUNDQUIST Moa
2001
SWE
+13.07
119.43
45
ARNESSON Moa
2001
SWE
+13.12
119.81
46
HANSSON Mathilda
2002
SWE
+14.01
126.53
47
TENGAA Ada
2001
SWE
+14.16
127.66
48
ALFREDSON Lovisa
2002
SWE
+17.05
149.48
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
CASSANO Alexandra
2000
SWE
NILSSON Julia
2001
SWE
SELLSTEDT Louise
2002
SWE
AARSJOE Maja
2002
SWE
BENGTSSON Wilma
2000
SWE
STAM Nora
2001
SWE
ANDERSSON Filippa
1999
SWE
ROSEN Saga
2001
SWE
ERIKSSON Linnea
1999
SWE
LOFT Celine
2002
SWE
NJAITA Mathilda
1999
SWE
LARSSON Alice
2000
SWE
NYMAN GRANBOM Rebecca
2001
SWE
KERVEN Michelle
1998
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run